Van olyan magyar klub, ahol nem téma a fizetéscsökkentés: "A tulajdonos közölte a csapattal"

A magyar klubok sorra hozzák meg a bércsökkentésekkel kapcsolatos intézkedéseiket. Van azonban olyan csapat is, ahol az egyre nehezebb gazdasági helyzet ellenére sem változnak a fizetések.
Privacsek András 2020. április 2., csütörtök 17:53
A magyar klubok sorra hozzák meg a bércsökkentésekkel kapcsolatos intézkedéseiket. Van azonban olyan csapat is, ahol az egyre nehezebb gazdasági helyzet ellenére sem változnak a fizetések.
Szerző: Privacsek András 2020. április 2., csütörtök 17:53
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az NB I-es és az NB II-es csapatok nagy része megérzi a koronavírus okozta negatív gazdasági hatásokat, így több klub jelentős bércsökkentésre kényszerült. Információink szerint az NB II feljutó helyén álló Budafok a kivételek közé tartozik.

- Mi hálásak vagyunk a tulajdonosunknak, aki közölte a csapattal, hogy a folytatásban is mindenki az eredeti szerződésében foglalt összeget kapja – kezdte honlapunknak Csizmadia Csaba, a Budafok vezetőedzője. – A szezon előtt megvolt az éves költségvetésünk, ami menet közben sem változott. Nagyon várjuk a bajnokság folytatását, de egyelőre továbbra is egyéni edzésterv alapján készülünk.

Csizmadia beszélt a csapat céljairól is.

- Tavaly a bennmaradás volt a célunk, idén szerettünk volna feljebb lépni, ezért az volt az elvárás a csapattól, hogy az első tízben végezzen.

Nem terveztük a feljutást, de nagy fejlődésen mentünk keresztül és megteremtettük annak a lehetőségét, hogy osztályt léphessünk. Most, hogy kilenc fordulóval a vége előtt hét pont az előnyünk, csalódottak lennénk, ha ez nem sikerülne.

Az NB II-es klubok sorra hozzák meg a bércsökkentéssel kapcsolatos intézkedéseiket, az élcsapatok közül a Budafokon kívül ezidáig a Vasas nem jelentett be ilyen irányú döntést.

Átigazolások
DAC
Új sportigazgató
A már eddig is a DAC-nál dolgozó belga Jan-Pieter Martens veszi át a sportigazgatói pozíciót az új szezontól.
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Maradna klubjánál
Gera Dániel
"Jelenleg úgy érzem, tartozom a szurkolóknak, ezért nem szeretném elhagyni a Persepolist" - mondta Gera Dániel (Bővebben itt!).
Tovább az összes átigazoláshoz