NB II: Ötgólos meccs után jött a bajnok ZTE fiesztája - videó, fotók, eredmények, tabella

Utolsó hazai meccsén 3-2-re verte a bajnok ZTE a már kieső Monort a Merkantil Bank Liga 37. fordulójában, így győzelem után ünnepelhetett a másodosztály idénybeli legjobb csapata szurkolóival.
Dudás Gábor 2019. május 12., vasárnap 20:28
Szerző: Dudás Gábor 2019. május 12., vasárnap 20:28

Tovább javította az NB II-ben kimagaslónak mondható hazai mérlegét a ZTE vasárnap, a Monor 3-2-s legyőzésével 19 meccsen végül 44 pontot gyűjtöttek a kék-fehérek (14 győzelem, 2 döntetlen, 3 vereség).

Pedig a 42. percben még vezetett Farkas közeli fejesével a már kiesett Monor a ZTE Arénában, de a hazaiaknak a szünet előtt összejött az egyenlítés - Bedi lőtt a kapuba, közel 3000 szurkoló nagy örömére.

Az 50. percben pedig már a zalaiak kerültek az előnybe, Bobál lőtt 12 méterről a jobb alsóba, sőt, Kocsis újabb bő tíz perc elteltével már 3-1-re alakította az állást. A 82. percben ugyan Hunya még szépített, de így is győzött és megkezdhette fiesztáját az élvonalba hét év után visszajutott Zalaegerszeg.

Ahogy arról már beszámoltunk, délután a második Kaposvár is biztosította élvonalbeli tagságát dorogi győzelmével.

Merkantil Bank Liga, 37. forduló:

ZTE - Monor 3-2 (Bedi 45., Bobál 50., Kocsis 63., illetve Farkas N. 42., Hunya 82.).

Videón és fotón az ünneplés:

Dorog – Kaposvár 2-5 (Paudits 20., 65. – az elsőt 11-esből, ill. Nagy R. 1. – 11-esből, Vachtler 21., Nagy K. 40., Ádám 75., Rajczi 91.)

Cegléd – Vasas 1-2 (Olasz 88., ill. Balajti 65., Birtalan 89.)

Gyirmót – Békéscsaba 3-1 (Nagy P. 4. – 11-esből, Szarka 29., ill. Szatmári I. 33.) – piros lap: Pilán (Békéscsaba, 65.)

Kazincbarcika – ETO FC Győr 1-3 (Fótyik 12. – 11-esből, ill. Bagi I. 46., Lovrencsics B. 76., Kovács K. 86.) – piros lap: Fótyik (Kazincbarcika, 55.)

Soroksár – Nyíregyháza 4-0 (Erdélyi 14., 17., Gyömbér 69., Korozmán 74.)

Budaörs – Siófok 1-3 (Fodor 91., ill. Zamostny 60., Magasföldi 82., Szakály D. 85.)

Budafok – Balmazújváros 0-2 (Bora 34., Zádori 45.)

Vác – Tiszakécske 0-1 (Puskás 14.)

Mosonmagyaróvár – Csákvár 0-2 (Forgács 48. – öngól, Molnár 90.)

Az NB II állása az utolsó forduló előtt:

(Forrás: MLSZ-adatbank)

Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.