NB II: Fordulatos meccsen folytatódott a Pécs veretlensége, egyre nagyobb bajban a Diósgyőr

Hét gólt, két kiállítást, rengeteg helyzetet és parázs hangulatot hozott a forduló hétfői zárómérkőzése Pécsett.
Póczik Dávid 2022. augusztus 22., hétfő 19:36
Szerző: Póczik Dávid 2022. augusztus 22., hétfő 19:36

A Merkantil Bank Liga ötödik fordulójának hétfői zárómérkőzésén a Diósgyőr a remekül rajtoló Pécs csapatához látogatott.

A fordulatos és remek iramú összecsapáson a vendégek szereztek a vezetést, majd a pécsiek emberelőnybe kerültek, egalizáltak és a vezetést is megszerezték. Két perccel a pécsiek második gólja után villámgyorsan visszajött a meccsbe a Diósgyőr, ám még a félidő lefújása előtt gólt szereztek a hazaiak, így 3-2-re Weitner Ádám csapat vezetett a szünetben.

A fordulás után gyorsan gólt szerzett a DVTK, a Kecskemétről igazolt Lukács Dániel volt eredményes. A 69. percben aztán az egyik pillanatban még Eppel került ajtó-ablak helyzetbe, de nem tudott élni a ziccerével. Az ellentámadásból azonban Harsányi gólt szerzett, így ismét a PMFC került előnybe. A hajrára fordulva még egy kiállítás történt a diósgyőri oldalon, de az eredményt ezután nem változott; a Pécs megőrizte 4-3-s vezetését és feljött a harmadik helyre a tabellán. A DVTK 5 mérkőzés után 6 megszerzett ponttal a 13. helyen áll.

Merkantil Bank Liga, 5. forduló

Pécsi MFC-Diósgyőri VTK 4-3 (Tóth-Gábor 21., 36., Harsányi I. 24., 69. ill. Farkas D. 5., Szőke A. 26., Lukács D. 49.)

Kiállítva: Szatmári Cs. 19., Oláh B. 74.

PMFC: Helesfay – Mayer J., Rácz L., Takács Zs., Katona L. – Futó, Kesztyűs – Makrai, Nikitscher, Harsányi I. – Tóth-Gábor

DVTK: Danilovics – Farkas D., Viczián, Szatmári Cs., Bárdos – Holdampf, Bényei – Vajda B., Szőke, Bertus – Lukács D.