Fotó: dvtk.eu

NB II: Folytatódik a diósgyőri rémálom, Vukmirék hazai pályán is kikaptak

Második meccsén is kikapott a Diósgyőr, amely hazai pályán szenvedett vereségét a második meccsét is megnyerő Soroksártól.
Budai László 2022. augusztus 8., hétfő 22:06
Szerző: Budai László 2022. augusztus 8., hétfő 22:06

Az első fél óra a Diósgyőré volt a DVTK-Soroksár NB II-es bajnokin. A 13. percben Farkas passzolt jól Lukácshoz a 16-oson belülre, ő jobbról középre ívelt, ahol Eppel tűnt el a védők szorításában, de a játékvezető jogosan nem ítélt 11-est. Pár percre rá ismét Farkas volt aktív, jobbról becselezte magát középre, majd 14 méterről a rövidet célozta meg, de Kovács M. szépen védett.

A 24. percben Eppel készített le Lukácsnak, aki 10 méterről, kissé kiszorított szögből lőtt, a Soroksár kapusa ezúttal is a helyén volt. A másik oldalon Hajdú 18 méteres kísérletét tolta szögletre Danilovic.

A 36. percben aztán a Soroksár szerzett vezetést: egy szöglet után egészen Kovács kapusig került vissza a labda, aki oldalra passzolt Harisnak, ő vissza ívelt előre Lőrinczyhez, aki tolt néhányat a labdán, majd jó 25-ről védhetetlenül kilőtte a bal felsőt (0-1). Nem sokkal később már 2-0 volt a Sorinak: Lisztes készített vissza Hajdúnak, a fiatal játékos pont a 16-os vonaláról a kapu bal oldalába tüzelt (0-2).

A második játékrész egy-egy nagyobb helyzettel indult. A hazaiak részéről Eppel vett át szépen egy labdát, majd fordulásból nem talált kaput, a vendégektől egy remek kontra végén Lovrencsics beadását Hudák fejelte óriási helyzetben fölé.

Az 57. percben ismét pazar kontrát vezetett a Soroksár, ennek végén Hajdú tekert 17-ről szinte tökéletesen a hosszú felé, de a baloldali kapufa megmentette a harmadik kapott góltól a Diósgyőrt. Közel egy óra után hármat is cserélt Dragan Vukmir: Eppel helyett Csirmaz, Jurek helyett Vajda, Bertus helyett Szőke érkezett.

A 74. percben veszélyeztethetett volna a DVTK, de Szőke a 16-oson belül luftot lőtt, Koman pedig a neki lekészített labdát jócskán fölé rúgta. Nem sokkal később csak összejött a szépítés a Diósgyőrnek: Lukács jobb oldali beadását Szőke pöckölte közelről a kapuba (1-2).

A 83. percben Haris dönthette volna el a meccset, Lőrinczy készített vissza neki tökéletesen, így a középpályás üresen vezethette Danilovicra a labdát, de gyenge kísérletét fogta a kapus.

A végén már nem változott az állás, így a Soroksár nyert, és a Gyirmót mellett a másik csapat lett, amely mindkét mérkőzését megnyerte. A Diósgyőr számára pedig folytatódik a rémálom, a 2. fordulóban a 2. vereséget is elszenvedte.