Edzőmeccsek: 18 éves tehetség góljával győzött az MTK, háromszor is visszajött a meccsbe a Kövesd ellenfele

3-3-s döntetlent játszott ciprusi ellenfelével a Mezőkövesd, míg az MTK egy 18 éves tehetség góljával győzött Szlovéniában.
Póczik Dávid 2022. július 17., vasárnap 19:43
Szerző: Póczik Dávid 2022. július 17., vasárnap 19:43

A szlovén harmadosztály nyugati csoportjának bajnoka, az NK Brinje várt az MTK Budapestre, a csapat második szlovéniai edzőmeccsén. A budapesti kék-fehérek az első félidőben végig aktívabban játszottak, ez a mezőnyfölény pedig a 38. percben góllá érett. Ekkor Balogh Mátét buktatták a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Zuigeber Ákos értékesítette. A 60. percben aztán egalizálni tudott a szlovén a csapat, azonban a 18 éves Horváth Artúr a 89. percben gólt szerzett, ezzel az MTK megnyerte a mérkőzést. (mtkbudapest.hu)

Felkészülési mérkőzés, Szlovénia

NK Brinje - MTK Budapest 1-2 (Hudin 58., illetve Zuigeber 38., Horváth A. 89.)

A ciprusi elsőosztályú Apollon csapatával játszott vasárnap felkészülési mérkőzést a Mezőkövesd. A találkozón három alkalommal is előnyhöz jutott a kék-sárga együttes, azonban a ciprusi csapat mindegyik alkalommal egalizálni tudott, így egy mozgalmas, 3-3-s döntetlennel ért véget a találkozó. Érdekesség, hogy a magyar válogatott és a török Fenerbahce hátvédje, Szalai Attila korábban mindkét csapatban megfordult, sőt, pont Kövesdről igazolt az Apollon gárdájához.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria

Mezőkövesd-Apollon (ciprusi I.) 3-3 (Drazic 8. Molnár G. 50, Jurina 72., ill. Dumbo 38., Artymate 67., Pitta 75.)

Mezőkövesd: Tordai – Kállai K. (Kállai Z. 46.), Horváth, Karnitski, Bobál (Kotula 43.), Vajda (Lakvekheliani 75.), Nagy G. (Madarász 46.), Cseke, Kis (Selmani 46.), Cseri (Molnár 46.), Drazic (Jurina 46.)

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.