Fotó: gyirmotfc.hu

Csertői: "Ilyen a világon nincs...", Márton: "Benne volt, hogy megfordítjuk a meccset" – így látták az edzők

Az NB I 23. fordulójának pénteki játéknapján egy mérkőzést rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Nyikes Zoltán 2022. március 4., péntek 22:34
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. március 4., péntek 22:34

Gyirmót FC Győr–MTK Budapest 1-1

A mérkőzésről itt olvashatsz bővebben!

Csertői Aurél (Gyirmót): – Meglepetésként ért az, ahogyan hozzáálltunk a meccshez a második félidőben. Nagyon szomorú, hogy egy kiesés ellen küzdő csapat ilyen félgőzzel kezdett el játszani azért, mert 1-0-ra vezet, ez nem fér bele. Az MTK a második félidőben egyértelműen fölénk nőtt, talán 3-4 gólszerzési lehetősége is volt, szerencsére nem élt vele. Egy-két cserejátékos hozzáállása nem igazán tetszett. Küzdeni kellett volna, megtartani az 1-0-t, ráadásul a végén még veszélyben volt az iksz is. Nem igazán örülök annak, hogy így álltunk hozzá a második félidőhöz. Ilyen a világon nincs, hogy egy 60 méteres indítás leesik a védősorunk mögé, a profi futballban ez nagyon ritka, mi ezt megcsináltuk négyszer. A koncentráció, a figyelem, a játékolvasás a második félidőben nem működött. Most nem megyek be az öltözőbe, elemezzük a meccset, aztán majd inkább a jövő hét elején. Van lehetőségünk, hogy bent maradjunk, van még 10 meccs, ennél azért jobban kell játszani, de megpróbáljuk.

Márton Gábor (MTK): – Nekünk az egy pont sajnos semmit nem ér. Érdekes meccs volt, mert ha reálisak akarunk maradni, akkor azt mondom, hogy az első félidő alapján egy pontot sem érdemeltünk, a második félidőben viszont többet tettünk, jobban játszottunk, kialakítottunk helyzeteket és volt egy meccslabdánk, de összességében igazságos ez az eredmény. Van egy elképzelés mindig a mérkőzés előtt, amit gyakorlunk egy adott csapat ellen, az ha nem működik, akkor muszáj váltani. Nagyon jól szálltak be a cserejátékosok, hozzá tudtak tenni a játékhoz, onnantól kezdve jobbak voltunk a Gyirmótnál és benne volt az, hogy megfordítjuk a meccset. De ismét mondom, nem lehet így játszani a mi helyzetünkben, ahogy az első félidőben. Ha így tudunk játszani, ahogy a másodikban, akkor így kell játszani és akkor nyilván meg tudjuk nyerni a meccseket. A helyzetkihasználások terén még mindig nem vagyunk elég higgadtak. (M4 Sport)

Ugyanazt a sztárcsatárt akarja a Liverpool és a City, a Barcelona hamarosan új igazolást jelenthet be - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb pénteki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Külföldi körkép.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.