Gyász: Elhunyt a Szpari és a Fradi korábbi játékosa

62 évesen távozott.
Dudás Gábor 2017. augusztus 10., csütörtök 8:49
Szerző: Dudás Gábor 2017. augusztus 10., csütörtök 8:49

Komoly veszteség érte a nyíregyházi és a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei labdarúgást: Farkas Béla, a nyolcvanas évek Szpari játékosa a sok sikerrel megvívott csata után a betegséggel szemben alulmaradt – számolt be a Nyíregyháza Facebook-oldala.

1982 őszén a Nyíregyháza színeiben mutatkozott be az NB I-ben. Ez év decemberében játszotta legjobb mérkőzését a Szpariban: az NYVSSC-Békéscsaba (3-1) meccsen ő lőtte az első gólt, aztán adott két gólpasszt is - a Népsport a mezőny legjobbjának választotta. Tizennégy NB-I-es bajnoki meccsen játszott a Nyíregyházában.

Ezután a területi bajnokságban szereplő Baktalórántházán folytatta pályafutását, majd az NB II-es Debreceni Kinizsi játékosa volt. Innen került a Ferencvároshoz 1985 telén. Zöld-fehérben végül négy bajnokin szerepelt, egyetlen, pontot érő gólját Pécsett szerezte zöld-fehérben.

Farkas Béla 62 éves volt. Nyugodjék békében.

$1
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.