Gólgála az NB II-ben: A bajnok Vasast 3-0-ról sem lehetett megverni

A Soroksár már 3-0-ra is vezetett az Illovszky Rudolf Stadionban, de mégsem nyert.
Dudás Gábor 2022. május 22., vasárnap 17:21
Szerző: Dudás Gábor 2022. május 22., vasárnap 17:21

A bajnoki címet és a feljutást már korábban "bezsebelő" Vasast alaposan meglepte a Soroksár, amely 18 perc alatt 3-0-ra húzott el a piros-kékek otthonában. Lovrencsics Balázs duplázott, de a házi gólkirály, Lőrinczy is betalált, és ekkor úgy tűnt, bravúros vendégsiker születhet Angyalföldön.

A bátran futballozó vendégcsapat az első félóra végén remegett meg először hátul, amit rögtön ki is használt a bajnokcsapat - mintegy 3000 szurkolója nagy örömére. A 29. percben Berecz passzát lőtte 10 méterről a kapuba Feczesin (1-3).

A fordulás után egyre nagyobb fölénybe került a házigazda és ez aztán gólokban is megmutatkozott. A Vasas akár már az 50. percben szépíthetett volna, de Radó 11-esét kiütötte Major. Hét perccel később azonban ismét büntetőt lőhettek a piros-kékek, ezt már Feczesin higgadtan értékesítette (2-3). A 64. percben, Cipf kapufájánál még szerencséje volt a Soroksárnak, de öt perccel ezután már összejött az egyenlítés, Radó 11 méterről lőtt laposan a jobb alsóba (3-3).

Nagy erőket mozgosított a Vasas a fordításért, Radó vagy Cipf lábában is benne volt a negyedik gól, ami végül nem született meg, de Kuttor Attila csapata annak így is örülhetett, hogy nagy feltámadással és összesen 80 góllal zárhatta az egyébként is sikeres másodosztályú idényét.

Merkantil Bank NB II, 38. forduló:

Vasas FC - Soroksár 3-3 (Feczesin 29., 57. – a másodikat 11-esből, Radó 69., ill. Lovrencsics B. 7., 18., Lőrinczy 14.)