Fotó: www.molfehervarfc.hu

Súlyos betegség törte ketté a Vidi-nevelésű játékos karrierjét - így segít rajta a fehérvári klub

Nagyon ritka és súlyos, ma még gyógyíthatatlan csontvelőbetegséget állapítottak meg az orvosok Réti Patriknál, aki videóelemzőként folytatja a MOL Fehérvár FC-nél.
Nyikes Zoltán 2020. augusztus 24., hétfő 20:15
Fotó: www.molfehervarfc.hu
Nagyon ritka és súlyos, ma még gyógyíthatatlan csontvelőbetegséget állapítottak meg az orvosok Réti Patriknál, aki videóelemzőként folytatja a MOL Fehérvár FC-nél.
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. augusztus 24., hétfő 20:15

Augusztus elején jelentette be a másodosztályban szereplő Gyirmót FC Győr, hogy közös megegyezéssel szerződést bontott Réti Patrikkal, aki az Ajka elleni edzőmérkőzést követően belázasodott és fáradtságra panaszkodott, majd az alapos orvosi vizsgálatok megállapították, hogy a labdarúgó jelen pillanatban nem alkalmas hivatásos sportolási tevékenység elvégzésére. A székesfehérvári nevelésű játékos ezúttal a MOL Fehérvár FC-nek nyilatkozott az állapotáról.

– Nagyon ritka és súlyos, ma még gyógyíthatatlan csontvelőbetegséget állapítottak meg nálam az orvosok. Ennek a betegségnek a hatása, hogy nem marad elég vörös vértest a szervezetemben, vagyis vérszegény leszek, ami gyors kimerültséggel, fáradtsággal jár. Úgy tudom, heten-nyolcan szenvednek hasonló betegségtől az országban. Emiatt sajnos nem is futballozhatok, ami viszont jó hír, hogy megfelelő kezeléssel ezzel együtt lehet élni. A súlyosabb esetekben ez a betegség leukémiával is végződhet. Az orvosok szerint nálam szerencsére ez a veszély nem áll fenn. Nagyon hálás vagyok, hogy most sokan érdeklődnek irántam. Ilyenkor fogja fel csak igazán az ember, hogy milyen fontos az egészség és a család – árulta el a klubhonlap érdeklődésére Réti Patrik, aki gyerekkora óta futballozik, így most hatalmas csalódás, hogy abba kell hagynia a játékot.

Kiemelik, hogy a MOL Fehérvár FC is támogatja Réti gyógyulását. Az NB I-es csapat játékosai és a szakmai stáb tagjai is pénzt gyűjtenek a gyógykezelésre,

emellett jövő héttől a Vidi munkát is biztosít Patrik számára, videóelemzőként fog dolgozni az utánpótlásban.

Neked ajánljuk
Átigazolások
DVSC
Kivásárolták a védőt
Hivatalos: átigazolási díj ellenében távozik a DVSC-től és Svédországban, az első osztályú Siriusban folytatja pályafutását Henrik Castegren. A 29 éves hátvéd februárban érkezett a Lokihoz, 12 bajnokin játszott.
DVSC
Visszatér hazájába a légiós
A Sportbladet információja szerint visszatér hazájába a DVSC-től távozó Henrik Rönnlöf Castegren, aki nagy eséllyel a svéd élvonalbeli Siriushoz igazol.
Ferencváros
Válogatott védő lehet a kiszemelt
Az ulloi129.hu úgy tudja, bár valóban ismert az Omoniánál játszó Senou Coulibaly a Fradi-stáb számára, ajánlatot nem tett érte a klub.
Tovább az összes átigazoláshoz