NB I: A Puskás Akadémia még nagyobb gödörbe lökte a sereghajtó Diósgyőrt - videó

A PAFC kétgólos győzelmet aratott a Diósgyőr elleni hétközi bajnokin, amivel fellépett a tabella harmadik helyére, a sereghajtó DVTK helyzete viszont egyre nehezebb.
Csakfoci Admin 2021. február 3., szerda 17:53
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 3., szerda 17:53

Az OTP Bank Liga 19. fordulójában a Puskás Akadémia a tabella utolsó helyén álló DVTK-t fogadta a Pancho Arénában.

A 10. percig kellett várni az első komolyabb helyzetre: Sesztakov tört be a jobb oldalról a tizenhatoson belülre, majd Vanacekhez passzolt, aki a kapu bal oldalát célozta meg, a labda viszont Meissnerről szögletre pattant. Nem sokkal később Grgic jobb oldalról belőtt labdájáról kevéssel maradt le az érkező Molnár.

A vezetést azonban a PAFC szerezte meg a 24. percben: Sesztakov passzolt Géresihez, aki remek labdát adott a jobb oldalra Kiss Tamásnak, ő pedig Antal mellett a hálóba lőtt (1-0).

Diósgyőri részről Molnár, felcsútiról Plsek veszélyeztetett, majd a játékrész hajrájában Géresi jobb oldalról leadott lövése a felső lécről pattant ki, a kipattanót Kiss Tamás fejelte be, de már lesről indult, így a játékvezető érvénytelenítette a gólt.

A szünetben kettőt cserélt a Diósgyőrt irányító Zoran Zekic, a játék képe azonban nem változott, az 50. minutumban Géresi lőtt el egy kipattanót, a jobb alsó felé tartó labdát bravúrral ütötte ki Antal.

Az 54. percben megduplázta az előnyét a hazai csapat: Deutsch fejese Milovic kezében akadt el, a megítélt tizenegyest Plsek magabiztosan lőtte a jobb alsóba (2-0).

A hátralevő játékidőben a DVTK nem tudott igazi helyzeteket kialakítani, a Puskás Akadémia pedig magabiztosan őrizte előnyét. A vendégek gyorsan kihasználták mind az öt cserelehetőségüket, de ez sem segített, így már 13. mérkőzésüket vesztették el a szezonban és nem sikerült újabb pontokat gyűjteniük az eddigi 14 mellé. A PAFC győzelmével 30 pontos és fellépett a tabella harmadik helyére.

Puskás Akadémia-Diósgyőr 2-0

Gólszerzők: Kiss T. (24.), Plsek (54.-büntetőből)

Puskás Akadémia: Tóth - Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Deutsch - van Nieff, Plsek (Urblík, 82.) - Kiss T. (Weslen J., 90.), Baluta, Nagy Zs. (Slagveer, 70.) - Géresi (Mance, 70.)

Diósgyőr: Antal - Shestakov (Memolla, 57.), Milović, Soldo, Marin (Drazic, 57.) - Márkvárt, Max (Hegedűs, 66.) - Grgic, Molnár G. (Iszlai, 46.), Grozav (Suljic, 46.) - Vanecek