Fotó: bfc-siofok.hu

NB II: Vukmir meglepetésgyőzelemmel tért vissza Szegedre

Sokáig úgy tűnt, hogy a Szeged veszélyes támadásai eredményre vezetnek, ehelyett a Siófok elment egy kontrával és megnyerte a másodosztályú mérkőzést.
Budai László 2023. február 27., hétfő 20:50
Szerző: Budai László 2023. február 27., hétfő 20:50

Eseménydús első félórát hozott a Szeged és a Siófok mérkőzése az NB II 25. fordulójának zárómérkőzésén. Először a vendégek veszélyeztettek: Kerezsi bal oldali, lapos beadása után Varga Bence lőhetett volna gólt, de közeli kísérletét a földön fekvő Takács hárította bravúrral. A másik oldalon Prosser tolta-tolta a labdát egyre beljebb, majd 16-ról lőtt, Hutvágner vetődve oldalra tudta ütni a játékszert. Majd következett az addigi legnagyobb helyzet: Varga B. balról középre tett labdáját Horváth Péter az üres kapu torkából vágta fölé.

A második játékrészben egyértelműen a szegediek voltak közelebb a vezető gól megszerzéséhez. Géresi a 63. percben hét méterről lőtt nagy helyzetben, de a kapus nagyot fogott, majd negyedórával később ismét Géresi veszélyeztetett, Bíró remek labdája után betört a 16-oson belülre, remek csel után a hosszú felé lőtt, de egy kicsivel eltévesztette a jobb alsót.

A 80. percben mégis a Siófok került előnybe: egy vendégkontra végén Kerezsi ívelt nagyszerűen Farkas Balázs elé, aki kapásból a hosszú alsóba helyezett (0-1).

Dragan Vukmir így a tavalyi szezonban történt viharos távozás után most - immáron a Siófok sportigazgatójaként - győzelemmel tért vissza Szegedre.