Fotó: vasasfc.hu

NB II: Kihasználta az ETO botlását a Vasas, feljutó helyre kerültek Geráék

Győzött a Vasas a Kozármisleny ellen, így megelőzte a Győrt az NB II tabelláján.
Póczik Dávid 2024. április 15., hétfő 21:52
Szerző: Póczik Dávid 2024. április 15., hétfő 21:52

Az NB II 28. fordulójának hétfői zárómérkőzésén a Vasas annak tudatában fogadta a Kozármisleny csapatát, hogy az angyalföldiek pontszerzés esetén megelőzhetik a pontazonossággal második - feljutó - helyen álló Győrt.

A hazaiak ennek megfelelően kezdték az összecsapást, a 11. percben Berecz szerzett labdát, majd Holenderhez passzolt, aki továbbított a jobb szélen továbbrobogó Bereczhez. Ő a 16-oson belül a második hullámban érkező Hidi M-hez passzolt, aki higgadtan, 9 méterről a jobb alsó sarokba passzolt (1-0). A félidő lefújásáig összejött a mislenyiek egyenlítése, Otigba csúszott oda rossz ütemben Kirchnernek, így 11-est rúghattak a vendégek, amit Kirchner a kapu jobb oldalába rúgva értékesített (1-1).

A második 45 perc elején aztán emberelőnybe került a Vasas, miután Horváth D. - a játékvezető megítélése szerint - nyilvánvaló gólhelyzetben buktatta Tóth Milánt. Néhány perccel később gólra tudta váltani emberelőnyét a hazai gárda: Tóthtal szemben Kozics szabálytalankodott a 16-oson belül, így újabb tizenegyes következett. A büntetőt Tóth magabiztosan berúgta, így újra a piros-kékeknél volt az előny (2-1), amit meg is őriztek a lefújásig.

A Vasas így fellépett a második helyre, míg az ETO a harmadik pozicióra csúszott vissza. A Kozármisleny továbbra is ötödik.

NB II, 28. forduló

Vasas-Kozármisleny 2-1 (Hidi M 11., Tóth M. 59. - 11-esből, ill. Kirchner 38. - 11-esből)

Kiállítva: Horváth D. 48.

Vasas: Jova – Pávkovics, Otigba, Baráth – Bakti (Girsik, 84.), Hidi M, Berecz, Urblík (Hinora, 63.), Doktorics (Deutsch, 94.) – Tóth M. (Szalay, 63.), Holender (Radó, 63.)

(cserék: Bánfalvi, Litauszki, Hinora, Szánthó, Deutsch, Ódor, Vida, Bukta, Girsik, Radó, Szalay, Zimonyi)

Kozármisleny: Lékai – Kirchner, Beke (Daru, 70.), Major (Horváth P., 54.), Molnár, Nagy E., Schuszter, Füredi, Kozics, Horváth D., Turi (Tóth Z., 89.)

(cserék: Oroszi, Ikonomou, Vogyicska, Horváth P., Tóth Z., Kósa, Szabó, Daru, Nagy M., Koszovscsuk, Hegedüs)

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)