Fotó: dvtk.eu

NB II: Hatalmas hiba után szakadt meg a Diósgyőr nagy sorozata, a Haladás állította meg az éllovast

Kilenc veretlen bajnoki után kapott ki újra a Diósgyőr, amely hibáit kíméletlenül kihasználta a Haladás.
Nyikes Zoltán 2022. december 3., szombat 14:51
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. december 3., szombat 14:51

Az NB II 19. fordulójának nyitómeccsén az éllovas Diósgyőr látta vendégül a nyolcadik helyezett Haladást.

A mérkőzés elején nem igazán akadt dolguk a kapusoknak, a hazai kapu előtt Doktorics lövése, míg a túloldalon Csirmaz fejese volt pontatlan. A 19. percben aztán meglepetésre megszerezte a vezetést a Haladás, miután Bosnjak balról érkező beadását Simut juttatta a jobb alsó sarokba, 0-1. Tíz perccel később már jött is az egyenlítés: Lukács kapott labdát a baloldalon, majd egy csel után a 16-oson belülről a jobb sarokba lőtt, 1-1.

A szünetig Koman járt a legközelebb a gólhoz, de nem változott az állás. A fordulást követően már jóval nagyobb fölényt alakított ki a DVTK, Gera fejesét bravúrral védte Verpecz, majd Bényei lőtt kapufát, míg a 60. percben újra Gera veszélyeztetett, de ismét túljárt az eszén a szombathelyi kapus.

A 74. percben a semmiből, egy óriási hiba után szerezte meg a vezetést a Haladás: egy hátra passzolta labdát nem tudott jól átvenni Danilovic, így kis híján áthaladt a gólvonalon a játékszer, a kapus azonban menteni tudott becsúszva, de vendég játékoshoz került a labda, akit Szatmári felvágott a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Rácz magabiztosan helyezte a bal alsóba, 1-2.

A hajrában is benyomta a Diósgyőr a kapuja elé a Haladást, Gera hat méterről nagy helyzetet hagyott ki a 89. percben Csirmaz remek beadása után. Egyenlíteniük végül nem sikerült a miskolciaknak, akik így kilenc veretlen bajnoki után kaptak ki.

Merkantil Bank Liga NB II, 19. forduló:

Diósgyőri VTK-Szombathelyi Haladás 1-2 (Lukács D. 29., ill. Simut 19., Rácz B., 11-esből 74.).