Fotó: vasasfc.hu

NB II: Elképesztő fordulatok után, drámai hajrában nyert rangadót a Szeged

A cseréknek köszönhetően két- és egygólos hátrányból is visszajött a Vasas, ám a 94. percben a Szeged szerezte meg a három pontot.
Nyikes Zoltán 2023. augusztus 5., szombat 22:05
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. augusztus 5., szombat 22:05

Akárcsak Mezőkövesden, úgy Szegeden is özönvízszerű esett a mérkőzést megelőzően, így nehéz körülmények között kezdődött el a találkozó. A 15. percben aztán Papp lövése kevéssel ment el a jobb sarok mellett, majd Könczey lövésénél kellett védenie Uramnak. A 26. percben megszerezte a vezetést a Szeged: Óvári a balszélről befelé húzott és 14 méterről a rövid alsóba lőtt. Két perccel később pedig már kettő volt közte, ekkor Papp emelte át 18 méterről Uramot. A Vasas a szünetig kétszer is szépíthetett volna, előbb Hinora 18 méterről lőtt mellé, majd Novothny fejelt kapufát 6 méterről.

A szünetben kettőt cserélt a vendégek mester, érkezett a pályára Radó és Sztojka, előbbi pedig új lendületet is hozott a támadójátékba. A korábbi NB I-es gólkirály éles lövését az 54. percben még védte Molnár-Farkas, hat perccel később viszont Girsik jobbról érkező beadását fejelte a bal sarokba Radó 8 méterről. A szépítés után is támadásban maradt a Vasas, Radó ismét fejjel veszélyeztetett, aztán a 77. percben összejött a vendégeknek az egyenlítés: Radó jobbról érkező szabadrúgása után a szintén csereként beállt Ihrig-Farkas hat méterről fejelte a kapuba a felső léc segítségével.

De csak négy percig volt egyenlő, a 81. minutumban Gajdos jobboldali szabadrúgását Uram ütötte rá csapattársa hátára, majd Bíró lövését a gólvonalon hárította Baráth, aki még Szilágyi kísérletét is blokkolta, harmadjára viszont már közelről a hálóba pofozta a labdát Szilágyi.

A 87. percben Szivacski megszerezte második sárgáját, de ember-és gólhátrányban sem adta fel a Vasas, aminek meg is lett az eredménye, a 92. percben a Deutsch megrúgásáért megítélt büntetőt váltotta gólra magabiztosan Radó. De még itt nem volt vége.

Másfél perccel később Gajdos balról érkező beadását fejelte a hálóba hat méterről Borvető, így végül 4-3-ra nyert a Szeged.

NB II, 2. forduló

Szeged-Csanád Grosics Akadémia-Vasas FC 4-3 (Óvári 26., Papp 28., Szilágyi 81., Borvető 94., ill. Radó 61., 92. - 11-esből, Ihrig-Farkas 77.)
Kiállítva: Szivacski (87.  - Vasas)

Kuttor: "Rendezni kell a sorokat a keret szintjén is, mert ez így vékony", Kuznyecov: "A második félidő kevésbé szólt a fociról" - edzői értékelések
Hatgólos meccsen győzte le a Diósgyőr a Mezőkövesdet, így látták a találkozót a vezetőedzők.
Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)