Fotó: mtkbudapest.hu

NB II: Az MTK a bírói hibákat is túlélve már feljutóhelyen áll - eredmények, videó

Az MTK Budapest dolgát ugyan néhány játékvezetői döntés is megnehezítette, a kék-fehérek azonban így is legyűrték a Szentlőrincet, és a PMFC hazai vereségének is köszönhetően felléptek a második, már feljutást érő helyre a Merkantil Bank NB II tabelláján.
Csakfoci.hu 2023. január 29., vasárnap 17:00
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 29., vasárnap 17:00

Az MTK már a 8. percben betalált, de Farkas Ádám játékvezető lesre hivatkozva elvette Németh gólját. Több hazai helyzetet követően a 42. perc is hozott egy erősen vitatható jelenetet, ekkor Németh 11-es helyett sárga lapot kapott, amikor egy védő kezezett, a csatár pedig reklamált emiatt - számolt be az mtkbudapest.hu.

A második játékrész is egy les miatt elvett hazai góllal kezdődött (megint nem tűnt annak), de öt perccel később, Zuigeber 17 méteres révén már előnybe kerültek a hazaiak. Az 58. percben Kovács a kapufát is eltalálta, akárcsak a hajrára fordulva Németh. A 89. percben, Bognár 18 méteres löketével aztán minden eldőlt, 2-0-ra győzött az MTK és már második a tabellán.

Az eddigi második PMFC ugyanis nagy meglepetésre hazai pályán kapott ki a Budafoktól. Közben a Mosonmagyaróvár Ajkán, a Kozármisleny pedig Tiszakécskén szerzett 1-1 pontot.

Merkantil Bank NB II, 21. forduló:

MTK Budapest - Szentlőrinc 2-0 (Zuigeber 57., Bognár I. 89.)

Ajka - Mosonmagyaróvár 1-1 (Vogyicska 87., ill. Horváth K. 43.)

PMFC - Budafok 0-1 (Németh M. 7.)

Tiszakécske - Kozármisleny 2-2 (Várkonyi 89. – öngól, Biben 91., ill. Vajda R. 15., 62.)

NB II: Triplázott a Diósgyőr csatára, kiütéssel nyert az éllovas - eredmények
Az éllovas Diósgyőri VTK a téli szünetet követő folytatásban kiütéses, 5-0-s győzelmet aratott vasárnap a Soroksár otthonában a labdarúgó NB II 21. fordulójában. Lukács Dániel három góllal járult hozzá a sikerhez.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)