Fotó: dvtk.eu

NB II: A Pécs hiába játszott jól, a Diósgyőr nyerte az ötgólos rangadót - videó

Lukács kiharcolt egy 11-est, amelyet be is lőtt, majd adott egy gólpasszt is, a Diósgyőr végül 3-2-re verte hazai pályán a PMFC-t.
Budai László 2023. február 20., hétfő 20:56
Szerző: Budai László 2023. február 20., hétfő 20:56

Jól kezdte az éllovas Diósgyőr elleni, idegenbeli NB II-es rangadót a harmadik helyen álló Pécs, amely többször is veszélyeztetni tudott az első negyedórában. Előbb Tóth-Gábor közeli lövésénél kellett jól kijönnie Danilovicnak, majd a diósgyőri kapus néhány perccel később is résen volt, akkor Gera Z. elől mentett. A 33. percben Kesztyűs beadása és Tóth-Gábor fejese után pedig a jobb oldali kapufa "védett".

Vezetést mégis a Diósgyőr szerzett, a 40. percben: Svedyuk tette rosszul haza a labdát, amelyre Lukács csapott volna le, de a védő szabálytalankodott vele szemben, a megítélt 11-est a sértett lőtte a léc alá (1-0).

Igaz, a Pécs még a szünet előtt egyenlített: Harsányi szabadrúgását Danilovic éppen Kocsishoz paskolta, aki mellre vette a labdát, majd szépen a kapuba emelt (1-1).

A második játékrészt is a vendégek kezdték jobban, előbb Harsányi kapáslövését védte Danilovic, majd Kocsis lőtt fölé 10 méterről, jó helyzetből. A 70. percben is a Pécs került közel a gólszerzéshez, Harsányi verte át szépen védőjét egy csellel, majd középre tett, de Tóth Gábor a kapu torkából mellé rúgta a labdát.

A Diósgyőrnek a 72. percben volt válasza, ekkor Bokros bal oldali beadását Bényei fejelte mellé.

A 75. percben szinte a semmiből érkezett a Diósgyőr újabb vezető találata, amikor Lőrinczy 23 méterről, pazarul bombázott a jobb sarokba, remek találat volt.

Majd pár perccel később Lőrinczy szöglete után alakult ki kavarodás, Lukács volt a legszemfülesebb, aki az alapvonalról visszapasszolt, Cseke pedig a kapuba továbbított (3-1).

A hátralévő percekben Bárdost még kiállították, míg az utolsó pillanatban Gera Z. tudott szépíteni, aki Major lövését toldotta még meg közelről, de a DVTK így is nyert. A 3-2-es siker azt jelenti, hogy a miskolciak továbbra is öt ponttal vezetik a másodosztályt az MTK, és immáron 12-vel a pécsiek előtt.

Jegyzőkönyv

NB II, 24. forduló

Diósgyőr-Pécs 3-2 (Lukács 40. - 11-esből, Lőrinczy 75., Cseke 79., ill. Kocsis 45., Gera Z. 93.) - kiállítva: Bárdos 82. (Diósgyőr)