Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu

NB II: A listavezető nem bírt a Honvéddal, az ETO közelebb lépett a Szparihoz - eredmények, videó

1-1-s döntetlent játszott az NB II-ben éllovas Nyíregyháza Kispesten, így a Szpari elsőszámú öldőzője, az ETO a Csákvár 2-1-s legyőzésével közelebb lépett riválisához.
Csakfoci.hu 2024. február 11., vasárnap 15:50
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 11., vasárnap 15:50

A Nyíregyháza ugyan az első félidő végén, Nagy Dominik beadása után Novák fejesével vezetést szerzett, de a Honvéd rögtön a szünet után, a fiatal Kerezsi ugyancsak fejjel szerzett találatával egyenlíteni tudott. A több helyzetet kidolgozó Szpari végül be kellett, hogy érje az egy ponttal.

Eközben a szabolcsiak üldözője, az ETO egy öngóllal hátrányba került a Csákvár elleni hazai meccsén, de a télen igazolt Lukic, illetve a román Anton találtatával fordítani tudott a 11-est is hibázó kisalföldi gárda, ezzel hatpontosra csökkentette hátrányát a listavezető mögött. De lehet ez még szorosabb is, hiszen a győriek egy meccsel kevesebbet játszottak riválisuknál.

A Vasas fellépett a harmadik helyre (a Szeged kora este kikapott otthon az Ajkától), miután összességében magabiztosan, 3-1-re nyert a sereghajtó Mosonmagyaróvár otthonában. Két korábbi magyar válogatott játékos, Baráth Botond és Holender is eredményes volt vasárnap - utóbbi kétszer.

A PMFC simán, 3-0-ra kapott ki otthon a Kazincbarcikától, a fővárosi csatát a Sorokár nyerte a BVSC ellen (a hazaiak az utolsó bő negyedórában fordították meg az eredményt), míg a Gyirmót Budafokon folytatta immáron öt meccs óta tartó veretlen sorozatát.

Merkantil Bank NB II, 20. forduló:

Bp. Honvéd – Nyíregyháza 1-1 (Kerezsi 46., ill. Novák Cs. 45.)

ETO FC Győr – Csákvár 2-1 (Lukic 43., Anton 53., ill. Tamás N. 27.)

Mosonmagyaróvár – Vasas FC 1-3 (Csóka D. 65., ill. Holender 26., 55., Baráth B. 50.)

Budafok – Gyirmót 1-3 (Elek B. 10., ill. Lányi 18., Szegi 53., Adamcsek 58.)

Soroksár – BVSC-Zugló 2-1 (Korozmán 78., Varga Z. 85., ill. Ihrig-Farkas 22.)

PMFC – Kazincbarcika SC 0-3 (Pinte 61., Pethő 64., Csatári 67.)

NB II: Véget ért a leghosszabb veretlenségi sorozat, nem várt bravúr Szegeden - eredmények
A kiesőhelyen álló Ajka 2-0-s győzelmet aratott a negyedik Szeged vendégeként vasárnap a labdarúgó NB II 20. fordulójában.