Fotó: honvedfc.hu

NB II-es felkészülés: A Honvéd román élvonalbeli csapatot, az ETO szlovákiai ellenfelet vert simán - eredmények

Így alakultak a másodosztályú csapatok szombati felkészülési mérkőzései.
Budai László 2024. január 13., szombat 17:44
Szerző: Budai László 2024. január 13., szombat 17:44

Majdnem az összes NB II-es klub, összesen 15 csapat lépett pályára edzőmeccsen szombaton.

A Honvéd már az első félidőben kétgólos előnybe került a román élvonalbeli UTA Arad elleni találkozón. A kispestiek részéről Benczenleitner és Krajcsovics talált be, és bár az ellenfél is lőhetett volna gólt, vagy Dúzs védett nagyot, vagy a felső léc mentett. A második játékrészben, a sorcsere után Bocskay megpattant szabadrúgása után is utat talált a kapuba a labda, így a Honvéd simán, 3-0-ra nyert.

Ugyancsak 3-0-s győzelmet aratott az NB II-ben második helyen álló ETO, amely a második félidőben hét perc leforgása alatt talált háromszor a DAC farmcsapatának számító Somorja kapujába.

A Vasas bár vezetett, végül két, hajrában kapott góllal kikapott a kazah élvonalbeli Yalimay csapatától.

NB II-es edzőmérkőzések

Kecskemét-Csákvár 2-0 (Meskhi 33., Banó-Szabó 75.)
Mosonmagyaróvár-Érsekújvár (szlovák IV.) 4-0 (Papp L. 2., Pukhtieiev 30., Szendeff 56., 82.)
Paks-BVSC 3-2 (Böde 57., 80., Kinyik 75., ill. Mitrovic 37., Mucsányi 44.)
ETO FC Győr-Somorja (szlovák II.) 3-0 (Hamed 61., Diarra 63., Szépe 67.)
Soroksár-Csorna (NB III) 3-0 (Korozmán 1., Borbély 65., Kaján 86.)
Eger-Budafok 1-1 (Szerető)
Haladás-Lafnitz (osztrák II.) 2-1 (Szijjártó, Zvekanov)
Honvéd-UTA Arad (román I.) 3-0 (Benczenleitner, Krajcsovics, Bocskay)
Kozármisleny-Gyirmót 1-2 (Daru 67., ill. Adamcsek 6., Erdei M. 42.)
PMFC-Vukovar 1991 (horvát II.) 1-2 (Szabó M.)
Kisvárda (NB I)-Tiszakécske 1-0 (Rubus)
Kazincbarcika-Ajka 1-2 (Ádám 85. - 11-esből, ill. Babos 40., Borsos 79.)
Vasas-Yalimay Semey (kazah I.) 1-2 (Radó 48.)

Fradi
Michael Baidoo
A Fradi is figyelemmel kíséri az Elfsborg 25 éves ghánai középpályása, Michael Baidoo fejlődését, de tárgyalások egyelőre nem folynak az ügyében. (ulloi129.hu)
Profi szerződés
Bánáti Kevin aláírta első profi szerződését, melynek értelmében még két évig az ETO-t erősíti.
Fradi
Mohammed Abu Fani
Az ulloi129.hu úgy tudja, a CSZKA Moszkva képviselői a helyszínen figyelik majd az izraeli válogatott játékost a Paks elleni kupadöntőben.