Fotó: paksifc.hu

Felkészülés: Böde pályára lépése hozta meg a fordulatot Pakson, szlovák csapat ellen ikszelt a Kisvárda - eredmények, videó

Két élvonalbeli csapat is pályára lépett szombaton napközben.
Nyikes Zoltán 2024. január 13., szombat 14:05
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. január 13., szombat 14:05

Szombat délben a szlovák első osztályú Nagymihály ellen játszotta első felkészülési mérkőzését a Kisvárda.

Az NB I-es csapat az 53. percben szerzett vezetést, miután Driton Camaj szerzett labdát az ellenfél térfelén, közel a félpályához, a montenegrói válogatott támadó pedig egészen a 16-oson belülre nyargalt a játékszerrel, ott pedig 14 méterről a bal alsóba gurított a kapus mellett.

A győzelmet végül nem sikerült megszereznie Feczkó Tamás együttesének, a 86. percben ugyanis egy alapvonalról vissza gurított labdára érkezett a második hullámban Ramos és 15 méterről a jobb sarokba helyezett.

A Kisvárda 14.00-tól ugyancsak felkészülési meccset játszott, az NB II-es Tiszakécske elleni találkozót Rubus Tamás góljával 1-0-ra megnyerte. Az NB I-es együttes az összecsapás első harmadában szinte teljesen abban a felállásban játszott, amelyben abbahagyta a Nagymihály ellen, majd a 32. perctől a klub NB III-as gárdának tagjai kaptak szerepet.

Felkészülési mérkőzés, Kisvárda

Kisvárda-Nagymihály 1-1 (Camaj 53., ill. S. Ramos 86.)

Kisvárda: Petkovics – Cipetic, Lippai, Széles, Körmendi – Lucas, Nikolov – Navrátil, Makowski, Camaj – Ilievszki.
A 61. perctől: Kovács M. – R. Stefan, Jovicic, Kozacsuk – Melnik, Ötvös, N. Ponomarenko, Vida K. – Czékus, Mesanovic, Balogh N.

Kisvárda-Tiszakécske 1-0 (Rubus) - kiállítva: Vincze 86. (Tiszakécske)

Kisvárda: Kovács M. – R. Stefan, Jovicic, Kozacsuk – Melnik, Ötvös, N. Ponomarenko, Vida K. – Czékus, Mesanovic, Szpaszics.
A 32. perctől: B. Ponomarenko – Bliznjuk, Rubus, Králik P. (Babics), Sikorszki – Osztrovka, Bíró R. – Pongó-Dankai (Ésik Á.), Szikszai, Kristófi – Kancsij

A Paks is szombat délben lépett pályára, Bognár György együttese az NB II-es Siófok után ismét egy másodosztályú csapat ellen játszott, ezúttal a BVSC látogatott a tolnaiakhoz.

Az első félidő után meglepetésre két góllal vezettek a zuglóiak Nikola Mitrovic és Mucsányi Márk révén, a fordulást követően viszont jött a paksi feltámadás. Bognár sort cserélt, az NB I-es csapat pedig Böde Dániel duplájának és Kinyik Ákos góljának köszönhetően megfordította a találkozót.

Felkészülési mérkőzés, Paks

Paksi FC-BVSC (NB II) 3-2 (Böde 57., 80., Kinyik 75., ill. Mitrovic 37., Mucsányi 44.)

Paks, 1. félidő: Tóth G., Lenzsér, Vas, Szabó J. (Pesti 3.), Kovács, Windecker, Debreceni Z., Horváth K., Mezei, Könyves, Hahn
2. félidő: Szappanos, Szélpál, Kinyik, Balogh, Osváth, Papp, Kocsis, Haraszti, Szabó B., Böde, Skribek

BVSC, 1. félidő: Csenterics, Vinícius, Hesz, Király, Hidi, Mitrovic, Tóth K., Horváth, Tóth M., Mucsányi, Poór
2. félidő: Kovács, Májer, Dibusz, Benkő, Lénárt, Kelemen, Csősz, Mészáros, Bacsa, David, Rabatin

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.