Fotó: honvedfc.hu

NB II: A Honvéd győri bravúrgyőzelemmel menekül a kiesés elől - 11-es és piros lap is volt az őrült második félidőben

A Honvédnak még az is belefért, hogy kihagyjon egy 11-est, így is kihasználta emberelőnyét és idegenben győzte le az ETO-t.
Budai László 2024. március 11., hétfő 21:54
Szerző: Budai László 2024. március 11., hétfő 21:54

Az ETO FC Győr Kuznyecov Szergejjel a kispadon egy 1-0-s vereség, majd egy 1-0-s győzelem után azt a Budapest Honvédot fogadta az NB II-ben, amely előző négy bajnokiján mindössze két pontot gyűjtött, így a hétfő esti találkozó előtt már csak egy egységre állt a 15., már kiesést jelentő helytől.

Jó játékot nem, de azért néhány helyzetet hozott az első játékrész. Elsőként Diarra próbálkozott, jobbról cselezte be magát a 16-oson belülre, majd méterekkel a jobb kapufa mellé lőtt.

Aztán jött a Kispest: Nyitrai passzát Krajcsovics lőtte 8 méterről, balról kapura, de Ruisz lábbal hárított. Majd Kerezsi próbálkozott messziről, egy blokkolni igyekvő fejről csúszott kevéssel a bal kapufa mellé a labda.

A hajrá pedig ismét inkább a Győré lett. Előbb Diarra tekert a 16-os jobb csücskétől a hosszú felső felé, de Pekár fejjel nagyot mentett, majd Csontos jobb oldali szöglete után Szépe fejelt nagyon veszélyesen, Tujvel óriásit fogott, ezután Kerezsi vágta ki a labdát a gólvonalról. Ez volt a meccs addigi legnagyobb gólszerzési lehetősége.

Ez a félidő már sokkal több eseményt hozott. Az első percekben megint Csontos tekert be jobbról kiválóan egy sarokrúgást, és ezúttal is Szépe fejelt nagy helyzetben, ám most mellé bólintott - pedig nagy helyzet volt. Még csak az 50. percben jártunk, amikor Tóth ugratta ki remekül a két védő között kilépő Kröhnt, aki 16 méterről, centikkel a bal sarok mellé gurított.

De a Honvéd is sokkal aktívabban indított. Kerezsi 22-ről, ballal lőtt volna a léc alá, ha nincs Ruisz, aki kitolta az igen jó kis kísérletet.

Az 54. percben egy kényszerű cserével folytatódott a meccs: Tujvel nem tudta folytatni, a helyére a sérülése után visszatérő Dúzs került a kispesti kapuba.

Ismét csak néhány perc telt el a következő fontos eseményig, ekkor Szujó vett át rosszul egy neki hátra gurított labdát, amelyre a nagyon erőszakos Kerezsi csapott le, a győriek védője próbált menteni, de a 16-oson belül hátulról ráesett a Honvéd támadójára - 11-es és piros lap. A büntetőt Holman a jobb sarok felé lőtte, Ruisz érezte az irányt és kiütötte a labdát.

De nem sokáig örülhettek a hazaiak: a 61. percben ugyanis Krajcsovics egy remek csel után 22 méterről lőtt, a labda levágódott, éppen Keresztes elé, aki senkitől sem zavartatva, a 11-es pont közeléből a bal alsóba helyezett (0-1).

Aztán megint csak Kerezsi volt aktív, 20-ról tüzelt, Ruisz fogta a középre tartó kísérletet. A másik oldalon egy bal oldali beadás után Kröhn lőtt fölé becsúszva.

Több gól végül nem esett, így a Honvéd a Győrben aratott bravúrgyőzelemmel menekül a kiesés elől, míg a feljutásra hajtó ETO nem tudta kihasználni a Vasas botlását, sőt, még annyi pontot sem szerzett (egyet), mint az angyalföldiek.

NB II, 24. forduló

ETO FC Győr-Budapest Honvéd 0-1 (Keresztes 61.)

ETO FC Győr: Ruisz - Kiss M., Szépe, Szujó, Vianna - Tóth R. - Bumba, Csontos (Boschilia, 77.) - Diarra (Huszár, 93.), Kröhn (Lukic, 77.), Skvarka.

Honvéd: Tujvel (Dúzs, 54.) - Kovács N. (Eördögh, 77.), Szabó A., Pekár, Benczenleitner - Lőrinczy, Nyitrai, Keresztes - Kerezsi (Kundrák, 77.), Holman, Krajcsovics.

Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.