Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu/

NB II: A 88. percben mentett pontot a Szpari, Lipcseiék idegenben lepték meg a büntetőt is hibázó listavezetőt

Novák kihagyott 11-ese majdnem sokba került a Szparinak, de a Nyíregyháza végül egy pontot megmentett a Soroksár ellen.
Csakfoci.hu 2024. március 4., hétfő 21:52
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 4., hétfő 21:52

A másodosztály 23. fordulójának hétfői zárómérkőzésén a listavezető Nyíregyháza balmazújvárosi otthonában a Soroksár csapatát fogadta. Az első játékrészben a Szpari állt közelebb a gólszerzéshez: a 24. percben egy szöglet után a játékvezető úgy látta, hogy Shadirac szabálytalankodott Novákkal szemben, ezért 11-est kapott Tímár Krisztián együttese. A büntetőt a sértett Novák Csanád lőtte, de Mergl nagy bravúrral a kapufára tolta a labdát, így nem jutott előnyhöz a Nyíregy 45 perc játék után.

A fordulást követően előnybe került a vendég Soroksár, miután a 72. percben Lipcsei Péter gárdája is büntetőhöz jutott. Egy vendég beadás után Dragóner került a földre miután Dalával ütközött, a 11-est Köböl értékesítette (0-1). Úgy tűnt, a Sori három ponttal utazik haza, ám a 88. percben egyenlített a Szpari: egy szabadrúgás után Novák elől még mentettek a vendégek, de Temesvári Attila a kapuba lőtte a kipattanót, ezzel pedig beállította a végeredményt (1-1).

A Nyíregyháza a tabellán jelen állás szerint kilenc ponttal előzi meg a második Győrt és tízzel a harmadik Vasast, a Soroksár a hetedik helyet foglalja el.

NB II, 23. forduló

Nyíregyháza-Soroksár 1-1 (Temesvári 88., ill. Köböl 73. - 11-esből)

Szpari: Dala – Alaxai, Baki, Gengeliczki – Farkas, Kesztyűs, Toma (Sigér, 60.), Nagy B. – Nagy D., Novák, Beke (Kovácsréti, 60.)

Sori: Mergl – Kaján, Say (Króner, a szünetben) Kékesi, Vági – Vass, Köböl (Németh, 84.) – Borbély B. (Hajdú, 63.), Tóth A., Korozmán – Dragóner

Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.