Fotó: facebook.com/kecskemetite

NB II: 700 milliós munka kezdődik a dobogósnál

Befedik a városi lelátót a KTE stadionjában, de más stadionfejlesztés is lesz.
Budai László 2026. április 28., kedd 12:37
Fotó: facebook.com/kecskemetite
Befedik a városi lelátót a KTE stadionjában, de más stadionfejlesztés is lesz.
Szerző: Budai László 2026. április 28., kedd 12:37

A Vasas már biztosan feljutott az NB II-ből az élvonalba, ugyanerre jelenleg a Honvédnak van még igen jó esélye, az egyetlen csapat, amely megtréfálhatja a kispestieket, az a Kecskemét. A KTE az előző fordulóban magabiztos, 5-1-es győzelmet aratott a Tiszakécske felett, ráadásul úgy, hogy ebben a formában a kecskeméti stadion városi lelátójának ez volt az utolsó meccse.

A klub ugyanis sikeresen pályázott az MLSZ-nél a városi lelátó befedésére, ami a TAO-program keretein belül valósul. Ennek 70 százalékát a cégek felajánlásaiból sikerült összegyűjteni, a 30 százalékos önrészről pedig már novemberi közgyűlésén döntött a kecskeméti önkormányzat. A projekt nagyságrendileg bruttó 700 millió forintos keretből valósul így meg.

Maga a lelátószerkezet megmarad, a földtöltés megszűnik, acélszerkezetes fedés valósul meg, emellett komfortosabb büfét és vizes blokkokat alakítanak ki. Így a Mezőkövesd elleni meccsre már nem is nyitják meg a városi oldalt. A B-lelátó bérletei ugyanúgy érvényesek lesznek ettől függetlenül az 1-es és a 2-es kapunál is az utolsó hazai találkozón.

A munkálatok a tervek szerint augusztusra fejeződnek be, a városi oldal átadásáig így az A lelátó üzemel majd a következő bajnokság elején is, amennyiben a menetrend ezt kívánja meg.


Fotó: KTE

Már megindultak az első tárgyalások, egyre több a kiszemelt a magyar kluboknál. Nálunk pedig - ahogy eddig is megszokhattad - most sem maradsz le egyetlen hazai átigazolási hírről sem - rovatunk folyamatosan frissül, nézz be hozzánk egy nap többször is.

Olvastad már?
Honvéd: Újpesti kapust szemelhettek ki az NB I-be tartó kispestiek
A 20 éves játékos ebben a szezonban 14 NB I-es mérkőzésen védhetett, igaz, nem a liláknál.
Elolvasom
Címkék: #NB II #Kecskemét #KTE
Átigazolások
Vasas
Koszta képben volt, de...
A Csakfoci úgy tudja, a Vasasnál komolyan képbe került Koszta Márk megszerzése, de a játékos izraeli szerződése meghosszabbodott, így csak komoly átigazolási díjért lehetne hazahozni.
Kisvárda
Szerződéskötés
Hosszú távú megállapodást kötöttek a 16 éves Dmitro Terzjohlóval, aki tavasszal már a klub NB III-as csapatánál szerepelt, sőt, gólt is szerzett.
Honvéd/Újpest
Kapust vinnének Kispestre
A Csakfoci úgy tudja, az Újpest kölcsönjátékosaként idén a KBSC-nél védő 20 éves Juhász Bence iránt érdeklődhetnek a kispestiek.
Tovább az összes átigazoláshoz