NB II: A Vasas gálázva nyerte meg a piros-kék rangadót

Még vezetett 1-0-ra a Nyíregyháza a Vasasnak jelenleg otthont adó Szusza Ferenc Stadionban, de az angyalföldiek az első játékrészben egyenlítettek, majd egy négy gólt hozó remek 15 percet produkáltak és 5-1-re győztek.
Dudás Gábor 2019. március 3., vasárnap 17:49
Szerző: Dudás Gábor 2019. március 3., vasárnap 17:49

Hornyák Marcell egy szöglet után, fejjel szerzett vezetést a Nyíregyházának a 20. percben, de bő tíz perccel később a fiatal Kovács Milán Balajti passzát a hálóba küldte.

A második játékrész közepén indult be aztán a Vasas-henger. Az NB II gólkirály-jelöltje, Balajti a 65. percben hidegvérrel értékesítette ziccerét, majd a 72. percben egy másik fiatal angyalföldi, Lakatos kapott szép labdát Hajdútól és kilőtte a bal sarkot.

Csak újabb öt perc telt el és jött a harmadik hazai gól: Balajti indította remekül Király Botondot, aki szépen elrúgta a labdát a kifutó Jova mellett. A 79. percben pedig kialakult az 5-1-s végeredmény, a csereként beállt Szatmári egy ügyes csel után, ravasz módon lőtt a kapu jobb oldalába.

A Nyíregyháza harmadik idegenbeli vereségét szenvedte el, a Vasas pedig már másodszor győzött 5-1-re a bajnoki idényben.

Merkantil Bank NB II, 26. forduló:

Vasas FC - Nyíregyháza 5-1 (Kovács M. 31., Balajti 65., Lakatos 72., Király B. 77., Szatmári L. 79., ill. Hornyák M. 20.)

Monor – Kaposvár 2-2 (Palincsár 19., Asztalos 25. – 11-esből, ill. Beliczky 43., Ádám M. 60.) – piros lap: Hegedüs D. (Kaposvár, 44.)

Budaörs – Vác FC 2-3 (Sajbán Má. 8., Stieber A. 33., ill. ill. Csillag D. 6., 21., Gyürki 85.) – piros lap: Tányéros (Budaörs, 73.)

Siófok – Békéscsaba 1-0 (Magasföldi 15.)

Csákvár – ETO FC Győr 1-4 (Baracskai 24., ill. Szimcsó 39., Andrics 53., Madarász 58., 69.)

Kazincbarcika – Soroksár 2-1 (Lukács R. 54., Ádám F. 87., ill. Gyömbér 77. – 11-esből)

Cegléd – Balmazújváros 0-1 (Papucsek 50.)

Mosonmagyaróvár – Dorog 1-3 (Szabó V. 36., ill. Vígh 10. – 11-esből, Kitl 92., Hegedűs 94. – 11-esből)

17.00: Gyirmót – Budafok

17:00: ZTE – Tiszakécske