NB I: A Vasas fontos győzelemmel zárta le a 2022-es évet

A Vasas Novothny Soma góljával 1-0-ra legyőzte a Mezőkövesdet vasárnap, az OTP Bank Liga 16. fordulójának alsóházi rangadóján.
Dudás Gábor 2022. november 13., vasárnap 19:48
Szerző: Dudás Gábor 2022. november 13., vasárnap 19:48

Némi tapogatozó játék és kisebb lehetőségek után a Vasas szerezte meg a vezetést. A 12. percben, egy felívelt Hidi-szabadrúgás és lecsorgó labda után lőtt kapura Hinora, ezt még védte Piscitelli, de Novothny a kipattanót közelről a hálóba vágta (1-0). A fontos gólokat szerző támadó találata megalapozta a hazaiak számára az egész mérkőzést, innentől kezdve jobbára az angyalföldiek akarata érvényesült a pályán.

A félidő közepén Hidi, majd Hinora lövésében is benne volt a gólveszély, de picit pontatlanpk voltak a befejezések, a másik oldalon viszont idáig sem nagyon jutott el a Mezőkövesd a szép lassan teljesen ködbe borult pályán.

A szünet után sem igazán változott a játék képe, bár narancsszínű labdával folytatták a csapatok a mérkőzést...hiába cserélt kettőt is a szünetben a volt Vasas-edző, Kuttor Attila. Sőt, a Vasas állt közel a 2-0-hoz, de a 49. percben Radó fejesét elcsípte Piscitelli a bal alsónál. Az 58. percben Novothny, majd Hidi kísérleténél picit szerencséje is volt a mezőkövesdi védelemnek.

A játékrész közepére oszolni kezdett a köd, de a meccs ettől nem igazán lett jobb, sok volt a hiba a passzokban, befejezésekben, főként a vendégeknél. A 89. percben azért így is egyenlíthetett volna a Kövesd, de Vajda beadását Karnitski - ha centikkel is, de - a jobb kapufa mellé fejelte. A másik oldalon a padról beszállt Holender előtt adódott még egy lehetőség, de az is kimaradt.

Az eredmény pedig 1-0 maradt az év utolsó NB I-es meccsén, így folytatódott egy sorozat is a hazaiak részéről: a Vasas NB I-es mérkőzésen még sosem kapott ki a Mezőkövesdtől és ez vasárnap este után is így maradt. A piros-kékek "hatpontos" sikerükkel maradtak ugyan az utolsó helyen, de felzárkóztak riválisaikra a téli-tavaszi folytatás előtt.