Végre felavatták Szusza Ferenc szobrát Újpesten

Szusza Ferenc, az Újpest legendás játékosának bronzba öntött mását ünnepélyes keretek között leplezték le a róla elnevezett stadion mellett.
Mokány Lajos 2017. május 11., csütörtök 17:56
Szusza Ferenc, az Újpest legendás játékosának bronzba öntött mását ünnepélyes keretek között leplezték le a róla elnevezett stadion mellett.
Szerző: Mokány Lajos 2017. május 11., csütörtök 17:56
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Szusza Ferenc neve egybeforrt az Újpest futballcsapatáéval, hiszen a "Mágus" csak és kizárólag lila-fehér színekben lépett pályára. Több évtizeden keresztül ontotta a gólokat Újpesten, ez idő alatt négyszer is bajnoki címet nyert a csapattal. A lila-fehérek fantasztikus csatárának emlékét a mai naptól már nemcsak a stadion neve őrzi, hanem a mellette elhelyezett szobor is.

Az ünnepségen ott volt Windecker József is, aki így nyilatkozott az Újpest honlapjának:
„Ami először eszembe jut Szusza Feri bácsiról, az a legendás „engem ide köt minden” eszmefuttatása. Számomra rendkívül imponáló volt a hozzáállása, az, hogy tényleg mehetett volna a világ bármelyik bajnokságába, ő azonban mindig hű maradt Újpesthez. Úgy gondolom, a mai futballból kiveszett a klubhűség, pedig ez ma is fontos lenne. Szerintem ebből a szempontból is igazi példaképről beszélhetünk az esetében.”

 
Átigazolások
Haladás
Hosszabbítás
Simon Ádámmal hosszabbított a Haladás. A klub vezetőedzője további 3 évre írt alá a zöld-fehéreknél.
Ex-Fradi
Blazic hazaigazolt
Miha Blazic a szlovén élvonalbeli NK Maribor játékosa lett.
Szeged
Jobbvédőt igazoltak
Dragan Cubra Szegeden folytatja pályafutását. A szerb és magyar állampolgársággal is rendelkező jobboldali szélsővédő korábban a Ferencváros NB III-as csapatában 63 alkalommal lépett pályára.
Tovább az összes átigazoláshoz