Újpest: "Feljöhetünk a víz alól és vehetünk egy kis levegőt oxigénpalack nélkül" – a nyerőember elnézést kért a győzelem után

Novothny Soma ezúttal is nagyon önkritikusan nyilatkozott az Újpest játékáról. A támadó úgy érzi, ha a Honvéd elleni mérkőzés élet-halál harc volt, akkor a Debrecen elleni duplán az lesz.
Privacsek András 2020. június 7., vasárnap 14:12
Novothny Soma ezúttal is nagyon önkritikusan nyilatkozott az Újpest játékáról. A támadó úgy érzi, ha a Honvéd elleni mérkőzés élet-halál harc volt, akkor a Debrecen elleni duplán az lesz.
Szerző: Privacsek András 2020. június 7., vasárnap 14:12

- Tudtuk, hogy nehéz lesz őket megtörni. Simon Krisztiánnal egész héten azt beszéltük, hogy egy labdát a fejemre tesz. Egyet oda is tett.  Hála a középpályásainknak, a védőinknek és a kapusunknak, hogy ez elég lett. Büszke vagyok az egész csapatra, megmutattuk, hogy tudunk harcolni ezért a klubért, ezért a csapatért.

Elnézést a szurkolóktól ezért a futballért, amit a játszottunk, de ezt ebben a szituációban meg kell érteniük. Ez most célfutball volt, benn kell maradnunk, és ehhez most ez a foci kellett.

- Végre nem lehajtott fejjel kell ülnünk az öltözőben a meccs után, hanem szólhat a zene. Ha ez élet-halál meccs volt, akkor a Debrecen elleni dupla élet-halál lesz, le kell szakítani őket négy ponttal és akkor nagyon picit feljöhetünk a víz alól és vehetünk levegőt oxigénpalack nélkül – mondta a Honvéd ellen győztes gólt szerző Novothny Soma az M4 Sportnak.

Olvastad már?
NB I: A Magyar Kupa-győztes elleni sikerrel mutatkozott be az Újpest új edzője – videó
Rendkívül fontos három pontot zsebelt be az Újpest, amely Novothny Soma fejesgóljával győzte le a Budapest Honvédot.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
KBSC
Kölcsönadták a fiatalt
A júniusban a Diósgyőrtől érkezett 18 éves védő, Szalai Bence az NB III-as Dorognál folytatja kölcsönben.
Fradi
Traoré eligazolt
Az FTC bejelentette Adama Traoré távozását. A mali válogatott támadó már alá is írt új csapatában, a török Genclerbirligiben, amely 2+1 évre szerezte őt meg.
DVSC
Két légiós távozik
A DVSC két játékos, Neven Djurasek és Jorgo Pellumbi távozását is bejelentette. Előbbinek már az új csapata is megvan, a bosnyák bajnok Zrinjski Mostarnál folytatja.
Tovább az összes átigazoláshoz