Óriási drogbotrányba keveredett a korábbi NB I-es játékos - négy év börtönt kaphat

A holland ügyészség négy év börtönbüntetést kért a Feyenoord korábbi labdarúgójára, aki egy rövid kitérő erejéig az Újpest színeiben is megfordult.
Csakfoci Admin 2022. február 22., kedd 14:00
A holland ügyészség négy év börtönbüntetést kért a Feyenoord korábbi labdarúgójára, aki egy rövid kitérő erejéig az Újpest színeiben is megfordult.
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 22., kedd 14:00
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az Algemeen Dagblad című holland napilap hétfői kiadása arról számolt be, hogy Ferne S., a Feyenoord korábbi balhátvédje az utóbbi évek egyik legnagyobb drogügyében érintett. Összesen tizenhárom személy - köztük egy futballista - ellen folyik eljárás, az ügy elsőrendű vádlottja akár kilencévnyi börtönbüntetést is kaphat.

Az ügyészség szerint a bűnszervezet, amelyhez az említett Ferne S-nek köze van, kiterjedt drogkereskedelemmel, különösen kokainnal, kristályos metamfetaminnal és ecstasyval kereskedett.

Összesen öt, Hollandiában található droglaborban állítottak elő szintetikus anyagokat. Mexikói "vegyészekkel" dolgoztak együtt, akiket azért hoztak Hollandiába, hogy felügyeljék a gyártási folyamatot. A szervezetnek legalább hat raktára volt és laborokat is találtak, ahol a kokaint feldolgozták.


A rendőrség az egyik drolabort az utrechti Vleutenben találta meg.

A szervezetet 1200 kilogramm kábítószer csempészésével vádolják. A razziák során a rendőrség nemcsak kábítószert talált, hanem 280 ezer eurónyi (99,7 millió forintnyi) készpénzt, valamint több autót, egy jachtot és egy vízibiciklit is lefoglalt. A bíróság szerint a 2011 őszén rövid ideig az Újpestben is futballozó Ferne S. kisebb szerepet töltött be az ügyben.

Az egykori futballistát, aki a NEC és a NAC Breda csapatában is megfordult, azzal vádolják, hogy a lakását a drogkereskedők rendelkezésére bocsátotta volna a kokain feldolgozásához, és ott többféle kábítószert rejtegettek. Az ex-védő tagadja a bűnösségét és nem működött együtt az illetékes holland hatóságokkal, ezért az ügyész négy év börtönbüntetést kért rá.

A 37. születésnapját március 8-án töltő egykori profi labdarúgót a Feyenoord nagy tehetségének tartották. Többek között a NEC és a NAC csapatában is játszott az Eredivisie-ben, ahonnan mindkét alkalommal sportszerűtlen életmód - főként túlsúly - miatt távozott. 2011 őszén az Újpesten eltöltött sikertelen külföldi kitérő után 27 évesen visszavonult. Később tetoválószalont nyitott, ahol olyan ismert játékosok voltak a vendégei, mint Eljero Elia, Kevin-Prince Boateng, Quincy Promes és Wout Weghorst.

Átigazolások
Kecskemét
Szerződésbontás
Papp Milánnal közös megegyezéssel szerződést bontott a Kecskemét. A 24 éves játékos összesen 2 mérkőzésen játszott a klubnál.
DVTK
Két rutinos játékos távozhat
A DVTK-ból Holdampf Gergő és Tamás Márk is távozhat. Előbbit az NB II egyik újonc feljutója, a Gyirmót csábítja, míg Tamás távozni szeretne a klubtól. (BOON)
Fradi
Átalakulás
Kisebb kerettel, csökkentett bérköltségekkel kell dolgoznia az idei évben a labdarúgócsapatnak, amelynél nem tudnak pénzért játékost igazolni - árulta el Kubatov Gábor FTC-elnök. (Blikk)
Tovább az összes átigazoláshoz