Fotó: pfla.hu

NB I: Simán verte a Gyirmótot a Puskás és két pontra közelítette meg a Fradit

Az első félidőben nem született gólt a Pancho Arénában, majd a szünet után egy védelmi hibát kihasználva és két remekül eltalált lövésnek köszönhetően otthon tartotta a három pontot a Puskás.
Nyikes Zoltán 2021. december 11., szombat 17:33
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. december 11., szombat 17:33

Az előző fordulóban a Ferencváros otthonában döntetlent kiharcoló Puskás Akadémia fogadta az utolsó helyen álló Gyirmótot.

Ahogyan az várható volt, a hazaiak birtokolták többet a labdát a mérkőzés elejétől kezdve, a Gyirmót kontratámadásokra rendezkedett be, nagyobb helyzet viszont egyik oldalon sem alakult ki sokáig.

A 23. percben Medgyes szöglete után Zeke 20 méterről, kapásból vette célba a kaput, Markek azonban a helyén volt. Alig egy perccel később Medgyes egy szép csel után a jobb oldalról adott középre, ahol Nunes mellett elment a labda és így lett jó a hosszún érkező Hajdúnak, aki már nem tudta a kapu felé irányítani a lövést.

A 30. percben Hársfalvinak is akadt dolga, miután Baluta hosszú indítását Komáromi remekül vette át a 16-osnál, majd lövőhelyzetbe is került, kísérletét szépen védte a gyirmóti kapus. A szünet előtt nem sokkal a mérkőzés addigi legnagyobb helyzete adódott a Puskás előtt: Komáromi bal oldalról érkező beadása csorgott le a hosszún Slagveer elé aki 7 méterről fölé lőtt.

A második játékrész már jóval intenzívebben kezdődött, hét percen belül mindkét oldalon feljegyezhettünk egy kapufát: előbb Simon kiugratása után Medgyes vette célba a jobb alsót 8 méterről, de lövése a kapufát találta el, onnan pedig kifelé pattant, majd Baluta ollózott az ötösről a jobb oldali kapufára.

Az 53. percben előnybe került a Puskás: Karacs a jobb oldalon, az oldalvonal mellől tette haza a labdát, de röviden, a labdára lecsapott a 16-osnál Slaagveer, majd eltolta a kimozduló Hársfalvi mellett és az üres kapuba passzolt, 1-0.

Tizenkét mintummal később pedig hatalmas lépést tett a győzelem megszerzéséért a felcsúti együttes, ekkor Nagy Zsolt labdát szerzett a bal oldalon és középre adott, ahol érkezett Corbu és 12 méterről, kapásból a bal sarokba lőtt, 2-0.

A 68. percben kis híján szépített a Gyirmót, amikor Simon startolt rá egy felívelt labdára, majd csinált egy cselt a 16-oson belül, de lövés helyett passzolt a jobbján érkező Vargának, akinek a lövésébe viszont beleléptek és szögletre mentettek.

A 80. percben aztán végleg eldöntötte a három pont sorsát a Puskás: Baluta jobb oldalról érkező beadását remek mozdulattal, félfordulattal lőtte kapura Slagveer, Hársfalvi ugyan beleért, de átcsorgott a gólvonalon a labda, 3-0.

Hornyák Zsolt csapata végül a második játékrészben mutatott játékának köszönhetően magabiztosan gyűjtötte be a három pontot és beérte a Kisvárdát, valamint két pontra megközelítette a Ferencvárost - mindkét együttes vasárnap lép pályára a 16. fordulóban.