Kivégzés az NB I-ben: Kilenc gólt kapott otthon a sereghajtó Budafok - videó

Hatalmas verésbe szaladt bele az OTP Bank Liga 31. fordulójának első vasárnapi meccsén a sereghajtó Budafok, amely hazai pályán kapott ki 9-2-re a Pakstól, úgy, hogy 1-0-ra még vezetett.
Dudás Gábor 2021. április 25., vasárnap 16:21
Szerző: Dudás Gábor 2021. április 25., vasárnap 16:21

Elképesztő gólzáport hozott az első félidő. A 15. percben a Budafok szerzett vezetést, miután Medgyes elvitte a labdát négy védő mellett, majd visszakapta Csonkától és 10 méterről a jobb sarokba gurított (1-0).

A hazaiak azonban nem örülhettek sokáig, hiszen két perccel később Nagy Richárd tekert 11 méterről a bal sarokba (1-1). A 26. percben Papp Kristóf lőtt 15 méterről bombagólt a bal felsőbe (1-2). A 38. percben növelte előnyét a Paks: a budafoki védők nem tudtak felszabadítani, a Szabóba vágott labda Hahn elé pattant, aki hét méterről nem hibázott (1-3). Nem sokkal később szépítettek a hazaiak, Takács vitte el a labdát Hegedüs mellett és az üres kapuba gurított (2-3).

Az első félidő utolsó percében Ádám volt eredményes 14 méterről. 2-4(!) volt a félidei állás.

A második játékrészben sem állt le a Paks, amely két kapufa mellett újabb négy gólt is felírhatott.

A 55. percben Bognár remek passza után az immáron duplázó gólkirály-jelölt, Hahn 15 méterről, nagy erővel lőtt a kapuba, úgy, hogy a labda a bal kapufáról pattant a hálóba (2-5). Az 58. minutumban Oláh nagy hibája és Bognár labdaszerzése után a középpályás a kapuig gyalogolhatott szinte el, végül 10 méterről, Póser lába mellett lőtt a kapuba (2-6).

De nem sokat kellett várni a hetedik, majd a nyolcadik gólra sem. A 70. percben Bognár szabadrúgása után Szabó János 3 méterről fejelhetett, nem is hibázott (2-7). Majd három perccel később a mezőny legjobbja, Bognár egy védőről elé kerülő labdát vágott 14 méterről, kapásból a jobb alsóba (2-8). A 91. percben pedig Sajbán balról belőtt labdáját a triplázó Hahn terelte a kapuba (2-9).

A súlyos vereséggel a Budafok szinte már reménytelen helyzetből várja az utolsó két fordulót (ha este a Honvéd pontot szerez a Mezőkövesd ellen, a budafokiak elbúcsúznak az élvonaltól), a Paks viszont bejelentkezett a nemzetközi kupaindulásra is.

OTP Bank Liga, 31. forduló:

Budafok - Paks 2-9 (Medgyes 15., Takács 43., ill. Nagy R. 17., Papp K. 26., Hahn 38., 55., 91., Ádám M. 45., Bognár I. 58., 73., Szabó J. 70.)

A meccs közvetítése percről percre itt!

Budafok: Póser - Huszti A. (Fekete M., 64.), Nikolic, Jagodics, Medgyes - Micsinai (Kulcsár K., 46.), Oláh B. - Szabó M. (Skribek, 70.), Csonka (Soltész, 64.), Takács R. (Lőrinczy, 70.) - Kovács D.

Paks: Hegedüs - Lorentz, Böde (Szélpál, 71.), Tamás O., Szabó J. - Papp, Balogh B. (Haraszti, 71.), Bognár I. (Szakály D., 76.) - Hahn, Ádám M. (Sajbán, 56.), Nagy R. (Szabó B., 56.)

17:00: MOL Fehérvár-Ferencváros - élőben itt!

19:30: Bp. Honvéd - Mezőkövesd

Michael Baidoo
A Fradi is figyelemmel kíséri az Elfsborg 25 éves ghánai középpályása, Michael Baidoo fejlődését, de tárgyalások egyelőre nem folynak az ügyében. (ulloi129.hu)
Profi szerződés
Bánáti Kevin aláírta első profi szerződését, melynek értelmében még két évig az ETO-t erősíti.
Mohammed Abu Fani
Az ulloi129.hu úgy tudja, a CSZKA Moszkva képviselői a helyszínen figyelik majd az izraeli válogatott játékost a Paks elleni kupadöntőben.