Felkészülés: Nyert a Paks és a DVTK, kispesti X

A mai napon felkészülési mérkőzésen a Paks legyőzte a Sturm Grazot, a DVTK és a Honvéd szlovák csapatok ellen játszott.
Csakfoci Admin 2016. június 25., szombat 18:29
Szerző: Csakfoci Admin 2016. június 25., szombat 18:29

A paksifc.hu beszámolója szerint osztrák fölénnyel kezdődött a találkozó, ám az első gólt mégis a magyar csapat szerezte. Szalai András indította Bartha Lászlót, aki becsapta a kapust, majd 17 méterről a kapuba lőtt (0–1). A paksiak annak is köszönhetik, hogy a szünetre előnnyel mentek, hogy Kemenes Szabolcs nagy bravúrral védte a graziak egyik ziccerét.

A 73. percben növelte előnyét a tolnai gárda, Kecskés Tamás passzát Báló Tamás váltotta gólra (0–2). Bár a Sturm a végén szépített Bright Edomwonyi révén (1–2), így is a Paks nyerte meg a találkozót.

A Honvéd Eppel Márton büntetőből szerzett góljával játszott 1-1-et a Podbrezova ellen, 100 néző előtt, Kispesten.

A Diósgyőr az Aranyosmarót (Zlate Moravce) ellen nyert 2-0-ra.
Az első félidő 32.percében Vela elfutott a jobb oldalon, visszagurított labdáját Bognár István lőtte a kapuba. A 75.percben egy szlovák védő hazaadására Boros csapott le, a jobboldalról éles szögből a kapuba gurított, s alakította ki a 2-0-ás diósgyőri győzelmet.