NB I: 5 hónappal a botrányos meccs után vezet a Fradinak a bíró, Kassai kihagyhatatlan lett

Így alakul a hétvégi, negyedik NB I-es forduló bíróküldése. Kassai negyedszer is feladatot kap, Kisvárdán viszont az FTC egy rég nem látott ismerőssel találkozik a pályán.
Dudás Gábor 2018. augusztus 9., csütörtök 9:08
Szerző: Dudás Gábor 2018. augusztus 9., csütörtök 9:08

Pintér Csaba lesz a szombati Kisvárda-Ferencváros (stadionavató) bajnoki játékvezetője. Az 1977-es születésű spori jelölése azért érdekes, mert 5 hónappal ezelőtt vezetett utoljára mérkőzést az FTC-nek a bajnokságban, méghozzá egy bíró szempontból eléggé emlékezeteset.

Pintér a márciusi Ferencváros- Puskás Akadémia (3-1) mérkőzésen a mezőny legrosszabb teljesítményét nyújtotta, több meccset befolyásoló hibát is elkövetett. A találkozó után Pintér Attila akkori felcsúti vezetőedző a Fradi egyenlítő találata előtti szituációt kérte rajta számon, ugyanakkor a Puskás vezető gólját megelőzően Varga Roland is gyanús körülmények között maradt a földön, egy ízben Hegedűs lökte fel a 16-oson belül Bödét, míg Henty emlékezetes ámokfutásával szemben sem lépett fel kellő szigorral a bíró.

Az előző idény egyik legdurvább meccse óta Pintér egyszer sem vezethetett NB I-es mérkőzést az FTC-nek, Kisvárdán találkozik majd újra a pályán a zöldekkel.

Kassai Viktor ebben az idényben, négy forduló alatt negyedszer is meccset kapott az MLSZ-től, ő lesz majd a (kivételesen) pénteken megrendezésre kerülő Vidi-DVSC rangadó bírója. Andó-Szabó Sándor a Hungária körúton, Solymosi Péter pedig Szombathelyen fújja a sípot.

A csütörtökön az Európa Ligában közreműködő Farkas Ádám az NB I-ben ezúttal nem kap játékvezetői szerepet, alapvonali bíró lesz majd viszont vasárnap, a Mezőkövesd-Honvéd találkozón.