Fotó: www.mtkbudapest.hu
MTK

“A pályán szerettük volna befejezni, de minden mutató alapján jogos a feljutásunk” - az MTK-nál csak szolidan ünnepeltek

A Magyar Kupa-elődöntőre készülő MTK Budapestnél Polyák Balázs sportigazgató kedden megköszönte a játékosoknak a bajnokságban nyújtott teljesítményüket.
Nyikes Zoltán 2020. május 5., kedd 15:35
Fotó: www.mtkbudapest.hu
A Magyar Kupa-elődöntőre készülő MTK Budapestnél Polyák Balázs sportigazgató kedden megköszönte a játékosoknak a bajnokságban nyújtott teljesítményüket.
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. május 5., kedd 15:35
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Ahogyan arról már beszámoltunk, hétfő este a Magyar Labdarúgó Szövetség hivatalos oldalán jelentette be, hogy a felfüggesztett NB II-es bajnokság nem folytatódik, a bajnokság elmaradt és hátralévő mérkőzéseit nem rendezik meg. A bajnoki táblázat jelenlegi állapota a záró táblázat, az 1. és 2. helyén álló csapatok jogosultak a 2020/21-es idényben az OTP Bank Liga NB I-es bajnokságba történő nevezésre.

A záró tabella élén a március közepéig magabiztos teljesítményt nyújtó MTK Budapest található, amely még a Magyar Kupa-elődöntőben is érdekelt. Az MK folytatására készülő együttes kedden is edzett, a gyakorláson Polyák Balázs sportigazgató is képviseltette magát, hogy megköszönje a játékosoknak a bajnokságban nyújtott teljesítményt – derül ki a kék-fehérek klubhonlapjáról.

– Magunk részéről természetesen szívesen végigjátszottuk volna a pályán a szezont, de elfogadjuk a szövetség döntését. Normális esetben a stadionunkban, szurkolóink körében ünnepelnénk meg a feljutást, de erre most az ismert okok miatt nincs lehetőségünk. Ezzel együtt is fontosnak tartottam azt, hogy a szakmai stáb és a játékosok is tudják, hogy megérdemelt a sikerük.

A legtöbb pontot gyűjtötték, a legtöbb mérkőzést nyerték, a legkevesebbet veszítették a mezőnyben, ők lőtték a legtöbb gólt, szóval gyakorlatilag minden mérhető mutatóban a mi csapatunk teljesített a legjobban

- ezt mutatja az a jelentős pontelőny is, amire a feljutásért folytatott küzdelemben szert tettünk. Ami számomra igazán örömteli, hogy a hosszú bajnoki szünet ellenére is láthatóan jó állapotban van a csapat, a mérések alapján remek fizikai mutatókat produkálnak, ami azt tükrözi, hogy mindenki becsületesen elvégezte otthon is a szakmai stáb által kiszabott feladatokat. A játékosok is tisztában vannak azzal, hogy számunkra még nem ért véget a szezon, mindenki nagyon motivált, hiszen szeretnénk a Magyar Kupában folytatni a jó szereplésünket, de a hétfői döntés után fontosnak tartottam, hogy érezzék, büszkék vagyunk rájuk a bajnokságban nyújtott teljesítményük és mérlegük miatt, és ha nem is a megszokott körítés mellett, de néhány pillanat erejéig igenis ünnepeljék meg az NB I-es visszatérést – mondta a sportigazgató.

Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
DVSC
2 kapus érkezett
A DVSC szerződtette Tuska Bálintot és Póser Dánielt.
Ex-Loki
Youga csapatot keres
Amos Youga a francia UNFP FC táborában készül. A korábbi DVSC-középpályás egyike az olyan szerződés nélküli profinak, akik edzőmeccseken bizonyíthatnak a megfigyelőknek, hogy klubot találjanak.
Tovább az összes átigazoláshoz