Vidi-Chelsea: "Edzőmeccs" - Hazard rászólt a csapatára a budapesti találkozó előtt

A belga csillag, Eden Hazard társait és kicsit talán az angol közvéleményt is figyelmeztette, hogy Manchester City-verés ide vagy oda, a Vidi elleni csütörtöki EL-csoportmeccset is komolyan kell vennie a londoni sztárcsapatnak.
Dudás Gábor 2018. december 10., hétfő 15:00
A belga csillag, Eden Hazard társait és kicsit talán az angol közvéleményt is figyelmeztette, hogy Manchester City-verés ide vagy oda, a Vidi elleni csütörtöki EL-csoportmeccset is komolyan kell vennie a londoni sztárcsapatnak.
Szerző: Dudás Gábor 2018. december 10., hétfő 15:00

City-veréssel "melegítettek" a Vidire

Európa egyik legnagyobb skalpját tűzte az övére a Chelsea a hétvégén azzal, hogy 2-0-s győzelmével elvette az eddigi angol listavezető Manchester City veretlenségét. A meglehetősen rapszodikusan futballozó Kékek (az utóbbi hetekben a City mellett a PAOK-ot és a Fulhamet verték nullára, de közben kikaptak a Tottenhamtől és a Wolverhamptontól is) ezzel remek "főpróbát" tartottak a MOL Vidi FC elleni Európa Liga-csoportmeccs előtt.

Hogy a budapesti Groupama Arénában játszik-e majd, nem tudni, mindenesetre a belga Eden Hazard továbbra is vezéralakja a Chelsea-nek, a belga támadó gólt ugyan nem szerzett, de már a hetedik és nyolcadik gólpasszát adta az idényben a rangadón. A vb-bronzérmes futballista természetesen örült a Guardiola-csapat elleni sikernek, de már a magyarországi mérkőzésre is előre tekintett.

Pedig Angliában már sok jelentőséget nem tulajdonítanak a találkozónak, tekintve, hogy a Chelsea első helye a csoportban már garantált és minden bizonnyal tartalékosabb összeállításban lépnek majd pályára az angolok Budapesten.

"A csütörtöki találkozó a Vidi ellen nem lesz több, mint egy edzőmeccs, hisz az első hely már garantált az EL-csoportban, de ha a Chelsea vissza akar térni a győzelmi ösvényre, mégis komolyan kell vennie a mérkőzést"

- fogalmaz például az SB Nation nevű portál Angliában. Utóbbi kijelentéssel ért egyet Hazard is.

- Nagyon jó érzés volt győzni, különösen a Wolves elleni, hétközi vesztes meccs után. Kemény mérkőzés volt, különösen az első félidőben, de a fordulás után a kezünkben volt a találkozó, és kétszer a kapuba is találtunk. Végül megérdemelten nyertünk a City ellen.(...) Most, hogy ennek a meccsnek vége, szeretnénk ezen az úton maradni, ehhez viszont az kell, hogy nagyon oda figyeljünk, fókuszáljunk a csütörtöki, Vidi elleni meccsre, majd aztán hétvégén, a Brighton ellen is - fogalmazott Hazard.

Olvastad már?
Még veretlen a Vidi a Chelsea-meccs bírójával – ő vezet csütörtökön
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) ezúttal macedón játékvezetőt jelölt ki a MOL Vidi-Chelsea EL-csoportmérkőzésre. A találkozót Aleksandar Stavrev vezeti.
Elolvasom

Brutális számai vannak a Chelsea-védőnek

A belga mellett érdemes még kitérni egyébként a spanyol védőre, Cesar Azpilicueta, aki ugyancsak kétséges, hogy ott lesz-e a Vidi ellen a pályán (az első meccsen sem játszott), de a City elleni produkciója mindenesetre kimagasló volt. A Whoscored statisztikája szerint a bekk az egész PL-szezonban példátlan módon 13 sikeres szerelési kísérletet mutatott be, megnyerte légipárbajai 100 százalékát, emellett 93 százalékos pontossággal passzolt...

Átigazolások
Légiósok
Kleinheisler aláírt
Azok után, hogy tavaly nyáron elhagyta az osztrák Grazer AK-t, Kleinheisler Lászlónak újra van csapata - a Csíkszereda jelentette be a megszerzését.
ZTE
Borges és Bakti is távozhat
A ZTE az egyik külföldi kérővel megegyezhetett Diego Borges eladásáról. Míg Bakti Balázs a szlovén másodosztályú Naftában folytathatja. (NSO)
Videoton
Két fiatal kölcsönben
A 17 éves Ekbauer Tamás és a 19 éves Rostás Szilárd is pályára lépett a Siófok elleni edzőmeccsen, mindkét fiatal a Fehérvár FC-től érkezett kölcsönben Veszprémbe. (VEOL)
Tovább az összes átigazoláshoz