Az EL-csoportkör kapujában vérzett el a Vidi: két tizenegyes döntött a belgák javára

A Fehérvár már a 10. percben vezetést szerzett a Standard Liege otthonában, de a második félidőben a hazaiak - többek között két büntetőnek köszönhetően - megfordították a mérkőzést.
Csakfoci Admin 2020. október 1., csütörtök 21:57
Szerző: Csakfoci Admin 2020. október 1., csütörtök 21:57

Az Európa Liga rájátszásában az előző körben a francia Reims-t tizenegyespárbajban búcsúztató MOL Fehérvár FC a belga Standard Liege otthonába látogatott.

Remekül kezdte a mérkőzést a fehérvári együttes, hiszen a 10. percben az első helyzetéből megszerezte a vezetést: egy kontránál Houri próbálta kiugratni Nikolicsot, végül Laifis sikertelen becsúszó szerelési kísérete után került Nikolics elé a labda, aki ziccerből a bal alsóba lőtt (0-1)! Válaszul egy jobb oldali beadás után Muleka térdéről pattant fölé a labda, de ekkor még nem tudott nagyobb fölényt kialakítani a belga együttes.

Sőt, meg is duplázhatta volna az előnyét a Vidi: a 35. percben Nikolics ugratta ki a bal oldalon induló Petrjakot, aki betört a tizenhatoson belülre, majd lőtt, de Laifis blokkolni tudott. A 38. minutumban Amallah a tizenhatos bal oldali oldalvonaláról vette célba a kaput, és bár Kovácsikról kipattant a lapos lövés, Stopira tisztázni tudott, így fehérvári vezetéssel mentek pihenőre a csapatok.

A fordulás után bő öt perccel egyenlített a Standard Liege: balról, 22 méterről vállalkozott lövésre Gavory, a megpattanó labda a kissé bizonytalan Kovácsik keze mellett jutott a bal alsóba (1-1).

Ezt követően állandósult a hazaiak fölénye, és a Vidi egyre kevesebbszer tudott kontrákkal eljutni a belgák kapuja elé. A 77. percben aztán büntetőből talált be a hazai csapat: egy bal oldali szögletnél Musliu rántotta le Dussanne-t, a megítélt tizenegyest Amallah magabiztosan lőtte a léc alá (2-1).

A hazai vezetés után ment előre a Fehérvár, de a 85. percben egy igencsak vitatható tizenegyessel eldőlt a mérkőzés: Balikwisha esett el Stopira mellett, ám a visszajátszások szerint nem történt szabálytalanság. Amallah ezúttal is nagyon magabiztos ítéletvégrehajtónak bizonyult (3-1).

A hátralevő időben már nem alakultak ki nagyobb helyzetek, a Standard Liege 3-1-re győzött és az Európa Liga csoportkörébe jutott, a MOL Fehérvár FC pedig - bár korábban a Bohemianst, a Hibernianst és a Reims-t is búcsúztatta - nem lehet ott a második számú európai kupasorozat főtábláján.

Standard Liege - MOL Fehérvár FC 3-1 (0-1)

Gólszerzők: Gavory (51.), Amallah (77., 87.- mindkettőt büntetőből) ill. Nikolics (10.)

Standard Liege: Bodart - Fai, Vanheusden, Laifis, Gavory - Raskin, Bokadi (Balikwisha, 46.), Cimirot - Carcela (Shamir, 82.), Amallah, Muleka

MOL Fehérvár FC: Kovácsik - Bolla, Musliu, Stopira, Fiola - Nego, Nikolov, Houri (Hodzic, 89.), Hangya - Nikolics (Zivzivadze, 64.), Petrjak (Funsho, 64.)