Edzőmeccsek: A Kisvárda két perc alatt húzott el 2-0-ra, mégsem nyert

Lejátszotta első idei edzőmérkőzését a Törökországban edzőtáborozó Kisvárda, amely 2-2-s döntetlent játszott az azeri Neftci Baku ellen.
Dudás Gábor 2022. január 14., péntek 17:25
Szerző: Dudás Gábor 2022. január 14., péntek 17:25

A magyar bajnokság második helyezettje az azeri harmadikkal csapott össze a törökországi Sidében, ahol úgy tűnt, az NB I őszi meglepetéscsapata kerekedhet felül, hiszen Erős Gábor gárdája 2-0-s előnybe került rövid idő alatt.

A 12. percben Camaj jobboldali beadására érkezett az ötös másik sarkánál  a román Bumba és ballal a jobb felső sarokba lőtt (1-0). Sőt, alig két perc elteltével a gólpassz után Camaj a kaput is bevette: a montenegrói légiós a tizenhatos előterében szerzett labdát, amit 15 méterről, a jobboldali kapufa segítségével lőtt a hálóba (2-0) - számol be a klubhonlap.

Az első félidő hátralévő részében inkább az azeriek előtt adódtak lehetőségek, a legnagyobbat Abasov hagyta ki, amikor egy bal oldali beadást követően közelről lőtt fölé. Aztán a játékrész vége előtt csak összejött a Baku szépítése: a csapatkapitány, Mahmudov lőtt a bal alsó sarokba (2-1).

A szünetbeli cseréknek között a 18 éves Králik Péter először kapott lehetőséget a kisvárdai felnőttcsapatban és ugyancsak debütált az eddigi egyetlen téli szerzemény, a lengyel Rafal Makowski is. Ott folytatódott a meccs, ahol az első játékrészben befejeződött, azaz az azeriek játszottak kapura veszélyesebben. Fölényük a 70. percben érett góllá: ekkor Abasov fejelt kapura és Dombó csak a gólvonalon túl tudta megkaparintani a labdát.

A folytatásban az eredmény már nem változott (holott mindkét csapatnak nyílott esélye a győztes gól megszerzésére), maradt a 2–2-es döntetlen.

Felkészülési mérkőzés, Törökország:

Kisvárda - Neftci Baku 2-2 (Bumba 12., Camaj 14., ill. Mahmudov 42., Abasov 70.)

Kisvárda: Dombó – Peteleu (Makowski), Prenga (Králik), Kravcsenko (Cirkovic), Leoni – Melnik, Karabeljov – Camaj (Navrátil), Ötvös (Gosztonyi), Bumba (Czérna) – Mesanovic (Nagy M. K.)

A Loki Kazahsztánból igazolhat jól ismert támadót - hazai átigazolási hírek
A csakfoci.hu legkedveltebb rovatában ismét az NB I, az NB II és légiósainkat érintő piaci híreket gyűjtjük egy csokorba Nektek. Cikkünk folyamatosan frissül. Nézz vissza naponta többször is!
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.