Fotó: vasasfc.hu

NB I: Lukic duplájával először nyert hazai pályán a Honvéd

Az első és a második félidőben is több helyzetet dolgozott ki a Vasas, de Szappanos ezúttal is jó formában védett, a hajrában pedig Lukic eldöntötte a három pont sorsát.
Nyikes Zoltán 2022. november 10., csütörtök 20:51
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. november 10., csütörtök 20:51

A 15. forduló zárómeccsén az otthon még nyeretlen Honvéd látta vendégül a Vasast.

1. félidő

Jóval aktívabban kezdte a találkozót a Vasas, Holender fejjel, Berecz pedig lábbal próbálkozott, míg a 16. percben Silye lapos középre adása után Szabó Alex mentett szögletre, de úgy, hogy kis híján öngólt lőtt. Egy perccel később az addigi legnagyobb vendég helyzetet jegyezhettük fel, amikor is Hidi szögletét Litauszki fejelte kevéssel a jobb sarok mellé. A hazaiak először a 19. percben tették próbára Dombót, Lukic löketét kellett hárítania a Vasas kapusának.

A 27. percben Radó a 16-oson belül, a baloldalról tette középre a labdát Novothnynak, akinek a kísérletét nagy bravúrral védte Szappanos. Öt perccel később Kocsis kapott jó labdát Lukictól, ki is cselezte Dombót, de a lövése nagyon gyengére sikerült, így Litauszki nyugodtan le tudta kezelni a gólvonal előtt.

A szünet előtt kevéssel Lukic kiugratása után Kocsis talált hálóba Dombó alatt, de lesről, így jogosan érvénytelenítették a találatot, majd Lukic 18 méterről megeresztett lövését tolta a felső lécre Dombó.

2. félidő

A második félidő eleje is hasonló volt az elsőhöz, a Vasas kezdett ezúttal is veszélyesebben. Az 50. percben Berecz a 16-oson belül, egy csel után célba vette a jobb alsót, Szappanos azonban ismét jó helyen volt.

Tíz minutummal később 3 a 2 ellen vezethetett támadást a Vasas 25 méterre a kaputól, Berecz kitette a jobbján érkező Novothnynak, aki 11 méterről a rövid felső vette célba, de csak oldalról rezgett a háló. A 73. percben a frissen beállt Cipf éles szögből leadott lövését védte lábbal Szappanos.

A Honvéd a második félidőben közel sem tudott kialakítani olyan helyzeteket a vendégek kapuja előtt, mint az elsőben, a hajrá elejéhez érkezve több szögletet is elvégezhettek egymás után, de egyik sem okozott gondot a Vasas-védőknek. A 82. percben Bocskay szabadrúgása után Lukic megpattanó lövését védte Dombó.

A játék képét tekintve nagy meglepetésre a Honvéd szerzett vezetést a 84. percben: Zsótér ment el a balszélen és tört befelé, majd középre gurított Lukicnak, aki 13 méterről a bal felső sarokba lőtt, 1-0.

Négy perccel később pedig el is dőlt a találkozó: egy csúsztatás után Lukic játszotta át Baráthot, majd 11 méterről a jobb alsóba gurított, 2-0.

A Honvéd nagyon fontos három pontot gyűjtött be és megszerezte első győzelmét otthon a most futó szezonban.

NB I, 15. forduló

Budapest Honvéd FC–Vasas FC 2-0 (Lukic 84., 88.)

Honvéd: Szappanos - Szabó A., Klemenz (Prenga, 85.), Capan, - Doka, Bocskay, Zsótér, Mitrovic (Gomis, 63.), Kocsis (Jónsson, 63.) - Ennin (Domingues, 46.), Lukic (Cirkovic, 90.).

Vasas: Dombó - Szivacski, Litauszki, Baráth, Silye - Hidi, Berecz, Márkvárt (Hidi M, 69.) - Radó (Zimonyi, 87.), Novothny (Feczesin, 87.), Holender (Cipf, 69.).

Magyar válogatott: Rossi az Újpest fiatalját is behívta a Fradi-középpályás sérülése miatt
Vécsei Bálint korábbi sérülése miatt kellett behívnia Marco Rossinak egy új játékost, aki a lila-fehérek 22 éves futballistája, Csongvai Áron lett.
Debreceni VSC
Srdjan Blagojevic
Kazahsztánban arról írtak, hogy Alexander Sednev rövidesen távozik az Ordabasy csapatának éléről, utódja pedig a Debrecent irányító szerb szakember, Srdjan Blagojevic is lehet. (Серый CARDINAL)