A Honvéd az utolsótól, a Diósgyőr az Újpesttől kapott ki – eredmények, tabella

Így alakultak az NB I 17. fordulójának az eredményei. A Videoton hazai pályán, a Debrecen idegenben szerzett három pontot, a Balmazújváros kétszer is felállt.
Budai László 2017. november 25., szombat 17:36
Szerző: Budai László 2017. november 25., szombat 17:36

Diósgyőr-Újpest 1-2 (Ugrai 29., ill. Novothny 1., 38.)

Már a 35. másodpercben megszerezte a vezetést az Újpest: Zsótér baloldali beadását a Diósgyőr korábbi csatára, Novothny csúsztatta szépen a hosszúba az ötösről (0-1). Novothny látványosan nem is ünnepelte az egyébként fontos vezető találatot. A Diósgyőr fokozatosan aktívabb lett, és egy jobboldali bedobás után egyenlített: Ugraihoz jutott el a labda, aki az újpesti védők szorításában átvette azt, majd fordulásból, pazarul lőtt a kapuba (1-1). Sokáig azonban nem örülhettek a hazaiak, ugyanis a vendégek nyerő párosa ismét lecsapott: Novothny passzolt Zsótérhoz, ő visszatette a labdát társának, akinek már csak az üres kapuba kellett passzolnia (1-2).

Bódog a szünetben kettőt is cserélt: Tamás és Kocsis helyett Nono, valamint Forgács érkezett. Mindkét oldalon volt egy-egy nagyobb helyzet a játékrész elején: a diósgyőriek részéről Ioannidis lőtt Pajovicba, az újpestiek Nagy Dániel csúsztatásával veszélyeztettek, amely után végül sikerült tisztázni.

Az Újpesnek ezután Nagy D. és Novothny révén is voltak jó kísérletei, de a Diósgyőré volt a legnagyobb lehetőség a hajráig: Bacsa okosan gurított vissza Busainak, aki nyolc méterről mellé lőtt. Majd Ugrai alakított ki néhány helyzetet, de ezekből sem neki, sem társainak nem sikerült eredményesnek lennie. Hiába támadt a Diósgyőr folyamatosan a legvégén, az Újpest végül 2-1-re nyert.

Elek: Voltak jobb ajánlataim, de a szívemre hallgattam, ezért igazoltam Diósgyőrbe - interjú

Balmazújváros-Puskás Akadémia 2-2 (Sigér 44., Fekete 88., ill. Szakály P. 15., Perosevic 60.)

Szinte semmi sem történt a mérkőzés első negyedórájában, mert a csapatok ahogy megpróbáltak támadást kezdeményezni, azonnal elvesztették a labdát. Aztán a semmiből gólt szerzett a Puskás Akadémia: jobboldai szöglet után Spandler fejelt teljesen üresen, majd még Szakály P. is beletette a fejét a labdába, amely így került végül a kapuba (0-1). Nem sokkal később pedig Szécsi nagy védése kellett ahhoz, hogy ne legyen kettő – saját csapattársa, Rus fejesét hárította. A játékrész végén a Balmazújváros egy szép támadás végén egyenlített: Uzoma tekert középre balról, Heris kifelé fejelte a labdát, de éppen Sigérhez, aki 15 méterről a bal sarokba bombázott (1-1). A szünet előtt Arabuli a vezetést is megszerezhette volna, de ziccerben leadott lövését védte Hegedűs.

A játékrész elején inkább a hazaiak voltak aktívabbak, de a beadásaikat Heris szépen kifejelte, vagy blokkolta. Aztán mégis a vendégek szereztek gólt: Szakály szép beadása után Prosser fejelt nagy helyzetben a kapufára, az onnan kipattanó labdát aztán Perosevic lőtte Szécsi elől a kapuba (1-2).

Horváth Ferenc hármas cserével próbálta felrázni csapatát: Rácz, Maisuradze és Vajda lement, helyükre Zsiga, Fekete és Kovács Á. érkezett. A Balmaz támadott is becsülettel, és végül sikert is ért el: jobboldali szöglet után Fekete fejelte le a földre a labdát, amely onnan a kapus felett a kapuba pattant (2-2). A hazaiak így egy pontot otthon tudtak tartani.

Videoton - Paks 2-0 (Lazovic 32., Nego 84.)

Paksi lehetőséggel kezdődött a mérkőzés, Hahn sarkazása után Kovácsik tisztázott szögletre, válaszként Scepovic került ziccerbe, ám Verpecz bravúrral védett, Hadzic pedig fölé lőtte a kipattanót. Egy félórát követően született meg a gól, a kilépő Scepovicot buktatta Verpecz, a büntetőt pedig Lazovic magabiztosan értékesítette (1-0). A szabálytalanságokkal tördelt első félidő sok eseményt nem tartogatott a nézők számára, a valamivel aktívabb Videoton pedig egy tizenegyesgóllal vezetett.

A második játékrészben is aktívabb volt a Videoton. Lazovic elől Szabó mentett nagyot, egy kapu mellett kicsivel elsuhanó lövéssel viszont a vendégek is veszélyeztettek. A hazai győzelmet Géresi passza után Nego biztosította be (2-0).

Honvéd-Mezőkövesd 1-2 (Danilo 1., ill. Novák 10., Koszta 50.)

A mérkőzést megelőzően a Kispest 8 hazai mérkőzésén esett legalább kettő gól, s a mai találkozó kezdetén is hasonlóra lehetett számítani, hiszen Danilo már az első percben vezetést szerzett a hazaiaknak. Lanzafame szögletét Eppel Márton fejelte rá, melyet Dombó bravúrral még védett, a kipattanónál azonban nem volt esélye. Nem sokkal később, a 10. percben jött a vendégek válasza, szabadrúgást követően fejelt a hálóba Novák Csanád, így hamar meglett a "beharangozott" két gól. A mérkőzés elején a Honvéd dominált, ám szépen lassan kiegyenlítődött a játék képe. Mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, Szeles és Banó-Szabó a lécet is eltalálta. A félidő végére ismét a Honvéd járt közelebb a gólszerzéshez, betalálnia azonban nem sikerült.

A második félidő elején fordítani tudott a vendégegyüttes, a remekül meginduló, a tavaly még a Budapest Honvéddal bajnoki címet szerző Koszta Márk lőtt gólt - a találatát nem ünnepelte meg (1-2). A mérkőzés hátralevő részében a hazaiak nyomtak, de kisebb helyzetekig jutottak csak. Nem sokkal a vége előtt Danilo egyenlíthetett volna, ám lövésébe az utolsó pillanatban beleálltak, így fölé pattant a labda. A Mezőkövesd 4 hónap után tudott ismét nyerni, de még mindig kieső helyen áll, a Honvéd pedig zsinórban második vereségét könyvelhette el. A lefújás után a hazai szurkolók Marco Rossit éltették.

Vasas-DVSC 1-5 (Ádám M. 80. - 11-esből, ill. Takács 17., 36., Sós 73., Mengolo 91., 93.)

Mindkét csapat támadólag lépett fel a Vasas-Debrecen mérkőzésen. Az első komoly lehetőség a vendégek előtt adódott, de Takács Tamás közelről fölé helyezett. A 17. percben a Loki megszerezte a vezetést, Takács lőtt 12 méterről a kapuba. Bő negyedórával később Takács közelről duplázott (0-2).

A második félidő elején Takács újra nagy helyzetbe került, 12 méterről azonban fölé lőtt. A 68. percben Gaál fejelt közelről, Nagy bravúrral védett. A Loki azonban nem adta fel a támadásokat, a 73. percben a csereként beállt Sós passzolt 10 méterről estében a kapuba. A Vasas Ádám 11-eséből szépíteni tudott, de a DVSC a csereként beállt Mengolo hajrában szerzett duplájával nagy arányúvá tette győzelmét (1-5).

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I