Fotó: MTI/Kovács Tamás

Fradi: "Nagyon dühítő, nem egyszerű elfogadni ezt az eredményt" - Vécsei még idegesebb, mint a Leverkusen ellen

A Ferencváros három játékosa, Myrto Uzuni, Botka Endre és Vécsei Bálint értékelte az M4 Sportnak a Real Betis elleni EL-csoportmeccset.
Nyikes Zoltán 2021. október 1., péntek 8:40
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. október 1., péntek 8:40

Myrto Uzuni: – Nagyon csalódott vagyok, minden csapattársam megtett minket, de ilyen a labdarúgás, kaptunk két nagyon szerencsétlen gólt. Szerintem domináltunk is ezen a meccsen, de pechesek voltunk, fejlődnünk kell a következő meccsekre. Keményen dolgozom folyamatosan, ezért edzem, de jelen pillanatban nem fontos a gólom, nem volt meghatározó, hiszen veszítettünk. Mindenkinek szeretném megköszönni, hogy kijöttek a stadionba, nagyon sokat segítenek a szurkolóink, a maximumot nyújtják.

Botka Endre: – A félidőben azt éreztem, hogy sokkal több van ebben a meccsben és a szünet után meg tudjuk nyerni. Az elejétől kezdve elkezdtünk nyomni és próbáltunk gólt szerezni, hihetetlen, hogy ilyen peches gólt kaptunk és ezzel kaptunk ki. Ezek a nagyon kis különbségek, mint például hogy a szögleteknél még közelebb álljunk az emberekhez, ezeken kell finomítani. Egyáltalán nem éreztem őket veszélyesnek a mérkőzésen, nem is volt veszélyes lehetőségük, hátul teljesen uraltuk a helyzetet, nagyon sajnálom, hogy két ilyen gólt kaptunk.

Vécsei Bálint: – Fel tudtuk venni a versenyt és nagyon jól játszottunk, 1-1 után is mi nyomtunk, azt éreztem, hogy meg lehet a 2-1 nekünk. Egy elkerülhető gólt kaptunk pontrúgásból, és még csak nem is ők fejelték be. A végén már próbáltunk mindent fel tenni egy lapra és egy szerencsétlen esetből kaptuk a harmadik gólt, de nagyon pozitív volt, hogy mindenki fel merte vállalni a játékot, bátran játszott, végig meccsben voltunk. Dühítő, talán most még idegesebbek lehetünk a vereség miatt, mint Leverkusenben. Több volt ebben. Jobban oda kell figyelnünk az egy az egy elleni szituációkra, mint az NB I-ben, de szerintem sikerült ezt is nagyon jól megoldottuk, jól dolgoztunk együtt védekezésben és támadásban is, bátran hoztuk ki a labdát. Nyilván ilyenkor megpróbáljuk a pozitívumokat kivenni ebből a meccsből, de itthon mikor, ha nem most szerezhettünk volna meg az egy, vagy a három pontot, ezért is nagyon dühítő. Voltak nagyon jó helyzeteink szögletekből, kontratámadásokból is, nem egyszerű elfogadni ezt az eredményt.

Stöger kijavítaná az apró hibákat: "Remélhetőleg magasra tesszük a lécet, és tudunk majd nyerni" - részletes értékelés
Így értékelte a két vezetőedző a Ferencváros-Real Betis (1-3) EL-csoportmérkőzést.
Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)