Felkészülés: Ötgólos edzőmeccset játszott egymással Fradi és az MTK

Az NB I újraindítása előtt ötgólos felkészülési mérkőzést játszott egymással a Ferencváros és az MTK Budapest.
Csakfoci Admin 2020. május 9., szombat 13:25
Szerző: Csakfoci Admin 2020. május 9., szombat 13:25

A régebb óta edzésben lévő, NB I-et vezető ferencvárosiak jobban kezdtek, Lodico és Skvarka góljaival gyorsan kétgólos előnyre tettek szert. Az első negyedóra végén Bognár lövését védte Dibusz. A félidő közepén szépíthetett volna az MTK, hiszen előbb Bognár lövése a kapufán csattant, a második próbálkozását Dibusz hárította - tudósított az mtkbudapest.hu.

Nem sokkal később Gera próbálkozott, majd Prosser az oldalhálót találta el. Újabb nagy lehetőséget alakított ki az MTK, azonban Civic a gólvonalról mentett. A félidő felét átlépve három perc alatt Boli és Botka is betalált.

A fordulás után az MTK több helyzetet dolgozott ki, ennek az 58. percben meglett az eredménye, és szépített: egy bal oldali szögletet követően Baki fejelt a jobb alsó sarokba (4-1). Két perccel később Gróf akadályozta meg az MTK gólhelyzetét, nem sokkal később Frimpong mentett nagyot. A 72. percben Vass lövését védte Gróf, és a kipattanót követően is nagyot mentett a hazaiak kapusa.

Mivel az állás nem változott, így 4-1-el ért véget a Ferencváros és az MTK zárt kapus edzőmérkőzése.

Felkészülési mérkőzés, Népliget

Ferencváros-MTK Budapest 4-1 (Lodico 8., Skvarka 10., Boli 29., Botka 31., ill. Baki 58.)

Ferencváros, I. félidő: Dibusz - Botka, Blazic, Leandro, Civic - Haratin, Somalia - Isael, Skvarka, Lodico - Boli

Ferencváros, II. félidő: Gróf - Lovrencsics, Otigba, Frimpong, Heister - Sigér, Csonka (Ramadan, 85.) - Zubkov, Vécsei, Tokmac - Sihnevich7

MTK Budapest: Varga - Fülöp, Baki, Pintér, Nagy Zs. - Cseke, Palincsár - Gera D., Bognár, Prosser - Lencse (Somodi - Katona, Varju, Baki, Deutsch - Kanta, Mezei, Zuigeber - Vass, Bíró, Schön)