Fotó: MTI/Illyés Tibor

Európa Liga: A szünet után feljavult a Fradi, de ez sem volt elég az egy ponthoz Törökországban – videó

Bakasetas remekül eltalált lövése döntötte el a három pont sorsát.
Nyikes Zoltán 2022. november 3., csütörtök 20:36
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. november 3., csütörtök 20:36

A Ferencváros biztos csoportgyőztesként – és ezáltal nyolcaddöntősként – várta az Európa Liga utolsó, csütörtöki fordulóját, amely számára így tét nélküli volt a Trabzonspor vendégeként. Az AS Monaco ellen legutóbb eltiltott Mats Knoester Botka Endre helyén játszott a védelem közepén, míg az egy héttel ezelőtti EL-meccshez képest Gojak és Traoré is kikerült, helyettük Esiti és Tokmac kapott lehetőséget. A kispadon ott volt a 17 éves Manner Balázs, az egyaránt 16 éves Varga Zétény és Bagi Ádám, valamint a 19 éves Damir Redzic is.

1. félidő

Már az első percektől érződött, hogy a Trabzonspor számára még van tétje a találkozónak, azonnal magukhoz is ragadták az irányítást a törökök és ez a hetedik percben gólt is hozott: Trézéguet visszagurítása után Bakasetas 18 méterről nagy gólt lőtt a jobb sarokba a kapufa segítségével, 1-0.

Nem nagyon állt le ezt követően sem a hazai együttes, a 13. minutumban Trézéguet 16 méterről, szemben a kapuval vette célba a jobb alsót, de a kapufát súrolva mellé ment, majd nem sokkal később Yazici lőtt 11 méterről a jobb felső sarok mellé.

A félidő hátralévő részében is mezőnyfölényben játszott a Trabzonspor, de a nyomás már enyhült a Fradi kapuján, támadásban azonban így sem tudott veszélyt kialakítani a magyar csapat. A szünet előtt néhány perccel Dibusznak még azért be kellett mutatnia egy bravúrt, Bakasetas 10 méterről leadott lövését védte lábbal.

2. félidő

A második játékrész Tokmac bal alsót elkerülő lövésével vette kezdetét, ez volt a Fradi második próbálkozása, de a kaput még ekkor sem sikerült eltalálnia az NB I-es együttesnek.

Az 57. percben Yazicihez került a labda, aki háttal állt a kapunak 11 méterről, majd miután megfordult nem talált kaput. A törökökön érződött már a második félidőben, hogy tisztában vannak a csoport másik mérkőzésének állásával, a Monaco ugyanis a szünetben kettővel, az 50. percben pedig már hárommal vezetett a Crvena Zvezda ellen, ami azt jelentette, hogy a Trabzonspor nem érheti el a második helyet.

Ennek megfelelően a hazaiak lelkesedése is alábbhagyott, a Fradi pedig továbbra sem tudott helyzetet kialakítani, így meglehetősen eseménytelenül telt a találkozó.

A legígéretesebb lehetőségét a 74. percben dolgozta ki az FTC, ekkor Samy Mmaee hoszú indítása után Zachariassen a jobboldalról húzott befelé egy esernyőcsellel, majd középre adott, ahol Mercier érkezett, de 9 méterről nem találta el jól a labdát.

A 81. percben aztán eltalálta a kaput a Fradi, Vécsei kínálta meg Ugurcan Cakirt, majd öt perccel később Kovacevic fejese lett kis híján gól, de egy kevéssel a bal sarok mellé csúsztatott.

A zöld-fehérek játéka a második félidőre feljavult, az egyenlítés azonban nem jött össze, így vereséggel zárta a Fradi a számára már tét nélküli utolsó csoportmeccset.

Európa Liga, H csoport, 6. forduló

Trabzonspor–Ferencváros 1-0 (Bakasetas 7.)

Trabzonspor: Ugurcan – Stryger Larsen, Bartra, Vitor Hugo, Elmali – Siopis, Hamsík (Gbamin, 62.), Bakasetas (Bardhi, 69.) – Ömür (Ünüvar, 69.), Trézéguet (Haspolat, 85.) – Yazici (Djaniny, 62.).

Ferencváros: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Knoester, Pászka (Redzic, 91.) – Esiti (Mercier, 61.), Vécsei – Tokmac (Kovacevic, 82.), Laidouni, Zachariassen – R. Mmaee.

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.