Fotó: MTI/Illyés Tibor

Dibusz: "Megköszönhetjük, hogy csak 1-0 volt a félidőben", Pászka örülne, ha a Barcelona jönne a nyolcaddöntőben – így értékeltek a Fradi-játékosok

Dibusz Dénes szerint az első félidőben eléggé látszott, hogy tét nélküli volt a Trabzonspor elleni meccs a Fradi számára.
Nyikes Zoltán 2022. november 4., péntek 8:42
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. november 4., péntek 8:42

Dibusz Dénes: – Az első félidőben eléggé látszott, hogy ez tét nélküli meccs, nem voltunk elég agresszívek, semmi veszélyt nem jelentettünk a hazaiak kapujára, megköszönhetjük, hogy csak 1-0 volt az állás a félidőben. Viszont, ha már így alakult, hogy csak 1-0, akkor azt beszéltük a szünetben, hogy próbáljuk meg ezt minél tovább tartani és várjunk a megfelelő pillanatra, hogy helyzetet alakítsunk ki és gólt szerezzünk, mivel a hazaiak játszottak eredménykényszerben, nekik volt több veszíteni valójuk és az idő előrehaladtával ők lehettek egyre idegesebbek.

A második félidővel semmi probléma nem volt, még előttünk adódtak nagyobb helyzetet, de kaput nem nagyon találtunk sajnos. A második félidő sokkal emészthetőbb teljesítmény volt, akár benne lehetett volna az egyenlítés is, az elsőre fogjuk rá, hogy nem nekünk volt élet-halál mérkőzés, még ha egy EL-csoportmeccs kiemelt fontosságú is.

A csoport végeredménye minden várakozást felülmúl. A három hazai meccs fantasztikus hangulatú volt, mindenkinek örök emlék marad és jó volt megtapasztalni, hogy bármelyik ellenfelünkkel felvettük a versenyt, eredményesek tudtunk lenni, magasan jegyzett játékosokkal szemben megálltuk a helyünket. Ebből a csoportkörből merítettünk annyi erőt és önbizalmat, hogy úgy menjünk neki a nyolcaddöntőnek, hogy nincs veszíteni valónk és ott is sikerülhet egy újabb bravúrt végrehajtani. (M4 Sport)

Henry Wingo: – Kicsit kevésbé koncentráltunk, lassan kezdtük a meccset és ha így kezdessz egy találkozót, akkor az nagyon nehéz, főleg, ha olyan csapat ellen lépsz pályára, amelyik nagyon motivált, hogy továbbjusson a következő körbe. Emiatt nem teljesítettünk úgy, de ez előfordul időnként. Nagyon várjuk a következő kört, ez volt a célunk, nagyon örülünk és várjuk, kivel fogunk játszani. (M4 Sport)

Pászka Lóránd: – Az első félidőben nem találtuk a ritmust. Tudtuk, hogy a hazaiak eredménykényszerben vannak, de nem úgy alakult, ahogy terveztük. A második félidőre jól jöttünk ki és ahogy telt az idő, az ellenfél is egyre óvatosabb volt. Ha a második félidei játékunkat tudtuk volna hozni végig és jobban felvállaljuk a labda nélküli futásokat és mozgásokat, akkor többet érhettünk volna el. Készültünk arra, hogy Ömür ballábas és befelé fog cselezni az én oldalamon, próbáltunk rásegíteni erre a hatos posztról, voltak lövései, de veszélyt nem jelentett. Ez az ősz egy örök emlék nekem és a csapatnak is, ebből a meccsből is a pozitívumokat kell hazavinni és eltenni. Jó tapasztalat volt, senki nem fogja elvenni a csoportelsőséget. Tét nélküli volt ez a találkozó, de nyerni szerettünk volna. Örülnék, ha a Barcelonát kapnánk, de az biztos, hogy gyenge csapatot nem fogunk kapni, akárki is jön, felkészülünk belőlük. (M4 Sport)

Csercseszov vallatásként élte meg az EL-meccs utáni interjúkat: "Nem tudom, mit szeretne még hallani?; Ebben nincs semmi megmagyarázni való"
A Fradi trénere a vereség ellenére sem volt mérges és nem is akarta bővebben értékelni az utolsó EL-meccset, már a Vidi elleni bajnokira koncentrál.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.