Brémából igazolhat balhátvédet a Fradi - súlyos sérülése is volt

A 24 éves játékos létszámfelettivé vált a Werdernél, már tárgyalnak az FTC-vel.
Dudás Gábor 2017. január 8., vasárnap 17:18
A 24 éves játékos létszámfelettivé vált a Werdernél, már tárgyalnak az FTC-vel.
Szerző: Dudás Gábor 2017. január 8., vasárnap 17:18

A német Janek Sternberg lehet a Ferencváros egyik téli érkezője egybehangzó német sajtóértesülések szerint. A Werder Bremen 24 éves baloldali védőjének NB I-be igazolásáról a játékos ügynöke, Carsten Kühn is beszélt a Bildnek.

- Jól alakulnak az egyeztetések Thomas Dollal, nagyon is lehetséges, hogy létrejön az üzlet, másfél éves szerződést köthetünk – mondta a futballista képviselője.

A korábbi német U18-as válogatott játékos Hamburgban nevelkedett, itt lett belőle Bundesliga-játékos is, igaz, csak a kispadig jutott az akkor a kikötővárosi csapatot irányító, ma a Vasast trenírozó Michael Oenningnél.

Innen igazolt a rivális Werderhez, ahol be is mutatkozott már az élvonalban, a 2014/2015-ös szezonban 14 találkozón lépett pályára, az előző szezonban 9 alkalommal, ebben az idényben pedig összesen 2-szer, 70 percet kapott az elitligában. Gólja még nincs a Bundesligában.

 

Klubja egyébként már decemberben jelezte, hogy megfelelő ajánlat esetén nem ragaszkodik Sternberg maradásához, akinek egyébként a nyáron amúgy is lejár a szerződése Brémában. A balbekk a Bayern elleni 0-6, majd októberben a Darmstadt elleni 2-2 alkalmával lépett pályára a szezonban, de edzője ezután nem számolt már vele a meccskeretben sem.

A játékos egyébként egy éve, a beleki edzőtáborban súlyos sérülést szenvedett, térdszalagja szakadt el az Inter Baku elleni edzőmeccsen, tavaly áprilisig nem is léphetett pályára.

 

A Fradinál második kerethez vezényelt német Florian Trinks pedig visszatérhet a hazájába: a focus.de híre szerint az FTC 23 éves középpályása a másodosztályú FC Erzgebirge Aue csapatánál vesz részt próbajátékon, és ha megfelel, egy év után távozhat Budapestről.

A hazai átigazolási híreket ITT találod - kattints!

 
Neked ajánljuk
Átigazolások
PMFC
Külföldön a magyar fiatal
A PMFC saját nevelésű játékosa, a klub U16-os csapatának kapitánya, Andruskó Adrián a horvát élvonalbeli NK Osijek akadémiáján folytatja pályafutását.
Videoton FC Fehérvár
Huszti külföldi ajánlatra vár
Huszti András menedzsere az NSO-nak elmondta, hogy a játékos ugyan egy fehérvári erőnléti edzővel készül, de a külföldi folytatás a terv. Ciprusi, holland és német alacsonyabb osztályú klubbal tárgyalnak.
Légiósok
Megvan Koszta új csapata
Hivatalossá vált, hogy új csapatot talált magának Koszta Márk, akinek a szerződtetését bejelentette az izraeli élvonalban szereplő Hapoel Petah Tikva.
Tovább az összes átigazoláshoz