Fotó: fradi.hu

BL: Nem hozott gólt a Fradi első nyári tétmeccse - a Groupama Arénában dől el a továbbjutás

A Bajnokok Ligája első selejtezőkörének első mérkőzésén a Ferencváros 0-0-s döntetlent játszott a kazah Tobol ellen.
Budai László 2022. július 6., szerda 17:51
Szerző: Budai László 2022. július 6., szerda 17:51

A Ferencváros a kazah bajnok Tobol otthonában kezdte meg az idei Bajnokok Ligája-selejtezőket. A zöld-fehérek kezdőjébe egyetlen új igazolás, Adama Traoré került be.

Már a második percben közel járt a gólszerzéshez a Fradi, Civic szöglete után azonban Boli közelről nem tudta a kapu felé irányítani a labdát.

A 14. percben nagy helyzetet alakított ki a Tobol: a Fradi középen, 25 méterre a kapujától labdát vesztett, a kazahok végigvitték az akciót, egy bal oldali beadás után Tosic lőtt 13 méterről, de a visszaérő Vécsei a gólvonal elől nagyot mentett.

Öt percre rá a Ferencváros is könnyen előnybe kerülhetett volna. Laidouni ívelt szépen Tokmac elé, aki kapásból tett jobbról középre, Boli egyből lőtt laposan, a kapus ugyan védett, de a labda kijött róla, Zachariassen eszmélt a leggyorsabban, ám nem tudta megemelni a labdát, így a kapusba lőtt, és nem lett gól az akcióból.

A hátralévő időben még egy-egy átlövést láthattak a szurkolók a két csapattól, de mindkettő fölé ment - a Fradi részéről Laidouni próbálkozott.

A második játékrész első nagyobb lehetősége is a Fradi előtt adódott, Botka 25 méteres átlövése centikkel ment a jobb sarok mellé. Az 57. percben Tagybergen távoli bombáját ütötte fölé Dibusz. A 78. percben a hazaiak egy 15 méteres szélről leadott lövéssel próbálkoztak, de nem találtak kaput, majd egy perccel később Tokmac bombázott 20-ról fölé. A 91. percben még Dibusz szedett fel egy gyenge lövést, így maradt a 0-0.

A visszavágót egy hét múlva rendezik a Groupama Arénában.

Bajnokok Ligája, 1. selejtezőkör, 1. mérkőzés

FC Tobol-Ferencváros 0-0

Tobol: Mokin - Kairov, Malyy, Tomasevic, Amanovic - Tagybergen, Jovancic, Zharybetov - Tosic, Zhaksylykov, Brígido.

Fradi: Dibusz – Botka, (Wingo 77.), S. Mmaee, Kovacevic, Civic – Vécsei (Esiti, 51.), Laïdouni – Tokmac, Zachariassen (Marquinhos 62.), A. Traoré – Boli (Bassey 62.)

Öt távozó
Luca Mack, Stefan Jevtoski, Dzenan Burekovic, Georgios Antzoulas és Albi Doka is távozik a szezon végén - jelentették be a klubhonlapon.
Kisvárda/Paksi FC
Ötvös Bence
Révész Attila bejelentette, hogy Ötvös Bence az NB I dobogósánál folytatja pályafutását.