BL: 0-2-ről állt fel a Fradi a Dinamo Kijev ellen

A Ferencváros hazai pályán kétgólos hátrányból egyenlítve 2-2-es döntetlent játszott az ukrán Dinamo Kijev ellen a BL csoportkörének 2. fordulójában.
Csakfoci Admin 2020. október 28., szerda 22:53
Szerző: Csakfoci Admin 2020. október 28., szerda 22:53

A Ferencváros összeállítását tekintve az Újpest elleni derbihez képest hét játékos maradt a kezdőben - Haratin, Kovacevic, Sigér és Isael akkor nem voltak kezdőben, ők most visszatértek. Mak, Botka, Boli és Laidouni a kispadon kezdett, Uzuni egészségügyi okok miatt hiányzott. A kijeviek kezdője kilenc poszton megegyezett azzal, amit Mircea Lucescu a Juventus ellen pályára küldött egy héttel ezelőtt. Buscsan és Mikolenko koronavírusos megbetegedés miatt nem lehetett a román tréner segítségére, a sok hiányzó ellenére a védelem is foltozásra került a kijevieknél.

Az első negyedóra az ismerkedés jegyében telt el, egyik csapat sem mert kitámadni. A 19. perctől kezdve fokozatosan vette át a játék irányítását a Kijev, ez gólhelyzetben is megmutatkozott. Az utóbbi időben jó formában lévő Dibusznak kellett bemutatnia bravúrt Karavaev 13 méterről eleresztett lövése után.

A félidő felét átlépve Kedziora jobb oldali beadását követően Zabarnyi lőtt kapura, azonban a labda Haratin testéről a kezére pattant. A szlovák bíró habozás nélkül büntetőt ítélt, Tsygankov higgadtan a jobb alsóba gurított. A vendégek az 1-0-s előnyük birtokában továbbra is uralták a játékot, sorra dolgozták ki a helyzeteiket, ezek közül egyet sikerült értékesíteniük. A 41. percben Buyalskiy száguldott el a jobb oldalon, beadása után a becsúszva menteni igyekvő Lovrencsics elől De Pena a jobb alsóba lőtt.

A második félidőben az 59. percig semmi nem történt. A magyar bajnok egy pillanatra sem adta fel a szépítés lehetőségét, és ennek megfelelően szinte a semmiből Tokmac gólt szerzett, miután Zubkov passzát továbbította a jobb alsó sarokba. Az utolsó percekben Sydorchuk második sárga lapja után pirosat kapott,

az emberelőnyben játszó Fradi minden erejével ment előre az egyenlítés érdekében.

A 86. percben a csereként beálló Dvali fejese szállt mellé, három perccel később Boyko tehetetlen volt. Mak lövését blokkolták a védők, a Fradinál maradt a labda, majd Laidouni a kapu elé lőtt, Boli bevetődve öt méterről a jobb felsőbe bombázott, kialakítva ezzel a 2-2-es végeredményt.

$1

Bajnokok Ligája, G-csoport, 2. forduló

Ferencváros-Dinamo Kijev 2-2 (Tokmac 59., Boli 89., ill. Tsygankov 28. - 11-esből, De Pena 41.)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics (Botka 86.), Blazic, Kovacevic (Dvali 86.), Heister - Somália, Haratin (Laidouni 65.) Sigér (Mak 73.) - Zubkov, Isael (Boli 73.), Tokmac

Dinamo Kijev: Boyko - Kedziora, Zabarnyi, Popov, Karavaev - Buyalskiy (Garmash 81.), Sydorchuk, Shaparenko (Baluta 89.) - Tsygankov (Rodrigues 93.), Supryaha (Verbic 89.), De Pena

Rebrov a Fradi pontszerzése után: "Örülök, hogy döntetlent értünk el, főleg 0-2-t követően"
A Fradi vezetőedzője szerint az első félidőben több hibát is elkövettek a Dinamo Kijev ellen, a másodikban azonban jobban játszottak és a szépítő gól önbizalmat adott a csapatnak.