A Ferencváros és a Barcelona csoportmeccsén a katalánok második budapesti gólját 33 passz előzte meg, ami rekord a Bajnokok Ligája idényében.
Az Opta statisztikája szerint a dán Martin Braithwaite 20. percben esett találatát összesen 33 passz előzte meg, amire még nem volt példa a BL-idényben.
Mint az alábbi ábrán jól látszik, a támadás egyfajta "türelemjáték" volt, szinte a teljes barcelonai csapaton végigfutott a sokpasszos akció (benne egy blokkolt Dest-lövéssel), amelynek a végén a francia Dembélé rajzolta a labdát Braithwaite lábára.
33 - Martin Braithwaite’s 🇩🇰 goal for @FCBarcelona against Ferencvárosi TC is the longest pass sequence of any @ChampionsLeague goal this season with a total of 33 passes. Overwhelming. pic.twitter.com/TEDPpNwf1O
— OptaJose (@OptaJose) December 2, 2020
Olvastad már?
BL: Katalán farkasok kergették a megriadt Fradi-szarvast, túl messze volt a Barca kapuja - lapszemle
Ezt írják a legnagyobb spanyolországi sportlapok a szerdai Ferencváros-Barcelona BL-csoportmérkőzésről (0-3). Lapszemle.
Elolvasom
Átigazolások
ETO
Kiszemeltek
A korábbi Real-kapus, Keylor Navas tényleg képben lehet. Mellette Viktor Djukanovic (Hammarby), Modou Lamin Marong (Somorja) és Somogyi Ádám (Honvéd) is kiszemelt. (NSO)
Légiósok
Csongvai válthat
A svéd élvonalbeli AIK együtteséből a francia másodosztályú Saint-Étienne-be szerződhet a 2-szeres magyar válogatott Csongvai Áron. (NSO)
Fradi
Joseph a Zvezdában?
Szerbiában arról írnak, hogy a Crvena zvezda szerződtetné az FTC vb-t is megjárt támadóját, Lenny Josephet.