Fotó: honvedfc.hu

Felkészülés: Vidi-csatár okozta a Honvéd vesztét az NB II-es csapat ellen, a cserékkel fordított a ZTE - videó

A Budapest Honvéd a másodosztályú Budafok, míg a ZTE a szintén NB II-es Siófok ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Nyikes Zoltán 2021. szeptember 3., péntek 16:44
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. szeptember 3., péntek 16:44

Péntek délelőtt felkészülési mérkőzésen lépett pályára a Budapest Honvéd, amely ellenfele az NB II-es Budafoki MTE volt a Honvéd-MFA Utánpótlásközpontban.

A kispesti klubhonlap beszámolója szerint a kedden igazolt Zinédine Machach is a kezdőcsapatban kapott helyet, és állítólag egy-egy szép csellel jelezte, hogy jó képességű labdarúgóról van szó. Az első nagyobb helyzet Eppel Márton passza után Májer Milán előtt adódott, de a korábbi Honvéd-kapus, Horváth András védett. Az első félóra vége előtt megszerezte a vezetést a Budafok, egy bal oldali beadásra a Viditől kölcsönben lévő Szabó Levente érkezett a legjobb ütemben, majd nyolc méterről Tujvel hálójába lőtt.

Az ivószünet után a Honvéd növelte is némiképp a tempót, ami ígéretes lehetőségeket már hozott, komoly helyzetet és gólt még nem, ahogyan az 59. percben történt cserékkel is megélénkült egy kicsit a kispestiek játéka, de nem sikerült a hálóba juttatniuk a labdát, hiányzott a lendület és az átütőerő. A beszámoló szerint az utolsó negyedóra környékén a Budafok előtt is adódtak helyzetek, gól azonban már egyik oldalon sem született.

Felkészülési mérkőzés, Honvéd-MFA Utánpótlásközpont

Budapest Honvéd FC–Budafoki MTE (NB II) 0-1 (Szabó L. 29.)

Honvéd: Tujvel – Mezghrani (Kovács N., 59.), Baráth, Klemenz (Lovric, 59.), Tamás K. (Feledy, 59.) – Nagy G., Nono, Banó-Szabó (Hidi, 59.) – Májer (Nagy D., 59.), Eppel (Lukic, 59.), Machach

BMTE: Horváth A. – Fekete (Margitics, a szünetben), Horgosi, Fótyik, Kotula (Kalmár, a szünetben) – Filkor (Adorján K., a szünetben), Soltész I. (Venczel, 84.) – László D. (Farkas B., 70.), Kovács D. (Micsinai, 56.), Ihrig-Farkas (Szabó M., a szünetben) – Szabó L. (Papp M., 62.)

Szintén pályára lépett pénteken a Zalaegerszeg, amely ellenfele a másodosztályú Siófok volt.

A ztefc.hu azt írja, az első félidőben a vendégcsapat szerezte meg a vezetést Cipf Domiknik révén és az eredmény nem is változott az első játékrészben. A félidőben három helyen is változtatott Waltner Róbert és a második negyvenöt percben is több cserét hajtott végre. Egészen a 82. percig kellett várni arra, hogy megtörjön a jég.

Az utolsó nyolc perben a kombinatív játéknak köszönhetően a ZTE megszerezte a győzelmet Spoljaric, Babati és Milovanovikj góljai után.

Felkészülési mérkőzés

Zalaegerszegi TE FC–BFC Siófok (NB II) 3-1 (Spoljaric, Babati, Milovanovikj, ill. Cipf)

ZTE: Demjén – Huszti, Kálnoki Kis, Lesjak, Gergényi – Bedi, Halilovic, Sankovic – Grezda, Koszta, Zimonyi.
Pályára lépett: Spoljaric, Babati, Milovanovikj.

Magyar Kupa-sorsolás: A Honvéd kapta a legnehezebb ellenfelet az NB I-es csapatok közül - a párosítások
Csütörtökön kisorsolták a MOL Magyar Kupa 3. fordulójának párosításait, a sorozatba beszálló NB I-es együttesek is ellenfeleket kaptak.