Felkészülés: A Loki magabiztosan nyert, Bognár-gól is kellett Kuttorék sikeréhez

A debreceniek 3-1-re nyertek másodosztályú ellenfelükkel szemben, a Mezőkövesd az MTK-t győzte le.
Budai László 2018. január 27., szombat 15:36
Szerző: Budai László 2018. január 27., szombat 15:36

Az első félidőben is aktív volt a Debrecen a Szeged 2011 elleni edzőmérkőzésen, igaz, nehezen sikerült az ellenfél védelme mögé kerülnie. Varga átlövésével a játékrész végén így is közel került a gólhoz, de a kapufa mentett.

A második félidő elején aztán már sikerült a gólszerzés a Lokinak: a jobbösszekötő helyéről Jovanovic lőtt a hosszúba. Nem sokkal később már kétgólos volt az előny: a 64. percben Sós Bence harcolt ki egy büntetőt, amelyet Ferenczi János magabiztosan értékesített (2-0). Sőt, a gólszerző két perccel később asszisztot jegyzett, hiszen labdáját Sós Bence félfordulattal a hosszúba rúgta (3-0).

A 73. percben szépített a Szeged, egy védelmi hibát kihasználva Zádori lőtt a kapuba – számolt be a találkozó alakulásáról a dvsc.hu.

Felkészülési mérkőzés

DVSC-Szeged 2011 3-1 (Jovanovic 52., Ferenczi 64. – 11-esből, Sós 66., ill. Zádori 73.)

DVSC I. félidő: Nagy S. – Bényei, Kinyik, Szatmári, Barna - Bódi (Bukta 30.), Tőzsér, Filip (Csősz 30.), Varga K. - Könyves, Takács.

DVSC II. félidő: Szabados – Kuti, Mészáros, Újvárosi, Ferenczi - Bukta (Bereczki 75.), Jovanovic, Csősz (Szekulics 75.), Sós - Mengolo, Bíró

A Mezőkövesd a télen a Fraditól igazolt Bognár góljával szerzett vezetést az MTK ellen, majd még az első félidőben Koszta kétgólosra növelte az NB I-es együttes előnyét. A kék-fehérek a második félidőben Baki révén szépítettek, de az egyenlítés már nem sikerült (2-1).

Mezőkövesd – MTK 2-1 (Bognár, 38.,  Koszta, 45., illetve Baki, 60.)

Mezőkövesd 1. felidő: Dombó – Farkas, Hudák, Katanec, Vadnai – Mlinar, Onana, Oláh – Alex, Koszta, Bognár

Mezőkövesd 2. félidő: Horváth – Majtán, Pillár, Fótyik, Szalai – Iszlai, Varjas Z., Cseri – Kalocsai, Baracskai, Varjas L.

MTK 1. félidő: Fadgyas – Katona, Talabér, Gengeliczki, Nagy Zs. – Vass P., Jakab, Bayer, Korozmán – Torghelle, Lencse.

MTK 2. félidő: Varga – Schrammel, Sziklási, Baki, Deutsch – Szabó D., Kanta, Varju, Szhhodovszki – Tóth Z., Takács R.

(jegyzőkönyv: mezokovesdzsory.hu)

Felkészülés: Duplával nyert a Honvéd
184 néző mellett – ennyien mehettek be – csapott össze a Vasas és a Honvéd a Fáy utcai műfüves pályán szombaton délelőtt.