Felkészülés: Dárdai betalált Kleinheislerék ellen, nagyon megy a Kisvárda új fogásának is - eredmények, videók

Két tizenegyest is befújtak a MOL Fehérvár FC ellen az Eszék elleni utolsó felkészülési mérkőzésen, a ZTE nem bírt a másodosztályú Gyirmóttal.
Nyikes Zoltán 2021. január 16., szombat 13:30
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. január 16., szombat 13:30

NK Osijek-MOL Fehérvár FC 2-2

A Vidi klubhonlapjának közvetítése szerint a stadionon kívül körülbelül 50 szurkoló biztatta jó hangosan a Kleinheisler Lászlót is foglalkoztató – a magyar játékos a kispadon kezdett, és végül a szünetben állt be – eszékieket, sőt még füstbombákat is bevetettek a lelkes horvát drukkerek. Az első negyedóra mezőnyjátékkal telt el, komoly gólhelyzet egyik kapu előtt sem alakult ki, az első veszélyesebb lehetőséget a 18. percben lehetett feljegyezni, amikor is Bohar lőtt 14 méterről alig kapu mellé egy szép csel után, ám a 29. minutumban már Rockov bravúrjára is szükség volt Bockaj szélre tartó lövésénél.

Az első játékrész végén Musliut látta a játékvezető szabálytalannak a 16-oson belül, a megítélt 11-est Mierez értékesítette, így 1-0-s eszéki vezetésnél mehettek pihenőre a csapatok.

A fordulás után is a horvátok kezdtek jobban, öt perc alatt Bockaj kétszer is veszélyeztetett, a következő gólt azonban mégis a Vidi szerezte az 53. percben: gyakorlatilag az első fehérvári kapura lövésből gól született, amikor Kovács passzolt Halmainak, aki egy csel után 15 méterről nagyon nagy gólt lőtt. A 65. percben aztán a fordítás is összejött a Vidinek: Hangya passzolt Zivzivadzénak, egy becsúszó védőről a labda Dárdai elé került, aki 13 méterről nem hibázott, 1-2.

Az előny azonban nem sokáig volt Márton Gábor csapatánál, a 72. percben ugyanis újabb büntetőhöz jutott az Eszék, a játékvezető ezúttal Bollát látta szabálytalannak. A labda mögé ismét Mierez állt és ezúttal sem hibázott - 2-2. A hajrában mindkét kapu előtt adódott lehetőség a győzelem megszerzésére, de újabb gól nem született, így döntetlennel ért véget a Vidi utolsó felkészülési találkozója.

Felkészülési mérkőzés, Horvátország, Rovinj, Gradski Stadion

NK Eszék (horvát)–MOL Fehérvár FC 2-2 (Mierez 44., 73. - mindkettőt 11-esből, ill. Halmai 53., Dárdai 64.)

Eszék: Ivušić – Jugović, Bočkaj, Mierez, Caro, Žaper, Jurčević, Škorić, Lončar, Pilj (Kleinheisler, a szünetben), Bohar

Vidi: Rockov - Bolla, Rus (Stopira, a szünetben), Musliu, Fiola (Hangya, a szünetben) - Pinto - Halmai (Funsho, 63.), Kovács (Houri, 63.), Dárdai, Géresi (Petrjak, 63.) - Nikolics (Zivzivadze, 63.)

Gyirmót-ZTE 0-0

A gyirmóti klubhonlap szűkszavú tudósítása szerint az első lehetőség a 14. percben a hazaiak előtt adódott, ekkor Lencse ment el a bal oldalon, majd védőjét megverve lőtt 20 méterről a kapu fölé. Nem sokkal később Herjeczki tört be a tizenhatoson belülre, majd az alapvonal közeléből centerezett, azonban Szánthó kifejelte a labdát az érkező Szegi elől. A túloldalon is volt veszélyes lehetőség, az első játékrész vége felé érkezve Babati bal oldali veszélyes beadása suhant keresztbe a gyirmóti kapu előtt.

A fordulás után közel járt a gólhoz a ZTE, az 59. percben Gergényi kapott labdát 16 méterre a kaputól, lövését Rusák bravúrral hárította. A 74. percben ismét a vendég védők figyelmére volt szükség, amikor is Szatmári bal oldali beadása után kellett Simon elől szögletre tisztázniuk. Gól végül a folytatásban sem esett, így ez a találkozó is döntetlennel zárult.

Felkészülési mérkőzés, Gyirmót, Alcufer Stadion

Gyirmót FC Győr (NB II)–Zalaegerszegi TE FC 0-0

Gyirmót: Hársfalvi – Major, Hudák, Széles, Szegi – Nagy P., Lázár (Vass Á., 22.), Vogyicska, - Herjeczki, Lencse, Heffler.
2. félidő: Rusák – Major (Juhász, 80.), Németh B., Széles (Mayer M., 84.), Kirják – Vogyicska (Somogyi-Bakos, 80.), Vass, Hajdú – Herjeczki (Mayer Á., 80.), Simon, Szatmári.

ZTE: Demjén – Bedi, Lesjak, Kálnoki Kis, Szépe (Gergényi) – Favorov, Sankovic – Szánthó, Babati, Koszta – Könyves.

Itt nézhető vissza a teljes meccs

Kisvárda-Minaj 1-0

Az ukrán első osztályú Minajt látta vendégül a Kisvárda szombat délelőtt. A vendégek között két ismerős arcot is fel lehetett fedezni, a kezdőben helyet kapó Milevszkij és a cserepadon ülő Sinder egyaránt tagja volt a Kisvárda 2018-as keretének - írta közvetítésében a klubhonlap.

Az NB I-es csapat már a 31. percben közel járt a gólhoz, de Leoni emelése balról, 16 méterről a lécről kifelé pattant, a 40. percben viszont összejött a vezetés a magyar csapatnak: Bumba pörgette ki a labdát balra Leonihoz, akinek a beadásából Karabeljov 8 méterről a kapuba fejelt - így a Kazincbarcika elleni edzőmeccs után ezúttal is betalált a télen érkező bolgár válogatott játékos.

A fordulás után mindkét kapu előtt adódott gólszerzési lehetőség, ám vagy a kapusok, vagy a védők útját állták ezeknek a próbálkozásoknak, így a Kisvárda megnyerte a találkozót, aminek a krónikájához még hozzátartozik, hogy a reklamáló Pinyashkát kiállította a játékvezető öt perccel a vége előtt.

Felkészülési mérkőzés, Kisvárda, Várkerti Stadion

Kisvárda–FK Minaj (ukrán I.) 1-0 (Karabeljov 40.) Kiállítva: Pinyashka 85. - Minaj

Kisvárda: Dombó – Melnyik, Ene, Simovic (Zlicic, 35.), Leoni – Navratil, Bumba, Karabeljov, Ötvös, Kovácsréti – Sassá.

Minaj: Popovics (Kanibolotszkij, a szünetben) – Knysh, Karas, Csuszenko, Shakiv, Nurijev, Tkacsuk, Kaklev, Kozanov (Shpock, a szünetben), Pinyashka, Milevszkij (Sinder, a szünetben).

Edzőmeccsek: Így zárták a felkészülést az NB I-es csapatok - az összes téli találkozó és eredmény egy helyen
Rengeteg edzőmérkőzést játszottak az OTP Bank Liga csapatai a téli holtszezonban is. A könnyebb átláthatóság kedvéért folyamatosan frissülő menetrenddel jelentkeztünk a felkészülési találkozókról. A következő napok programja mellett az összecsapásokat csapatokra bontva is megtaláljátok. Jó böngészést!
A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)