Vidi: Balhé, Dárdai korai cseréje, ollózás - győzelem az első edzőmeccsen

A MOL Fehérvár FC Funsho Bamgboye találatával megverte a horvát első osztályú Rijekát az umagi felkészülési meccsen.
Nyikes Zoltán 2021. január 8., péntek 17:01
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. január 8., péntek 17:01

Péntek délután lejátszotta első téli felkészülési mérkőzését a MOL Fehérvár FC, amely a horvát első osztályú Rijekával csapott össze Umagban.

A Vidi kezdőcsapatában kapott helyet a héten szerződtetett Dárdai Palkó is, akinek azonban csak 26 perc jutott, a klubhonlap tudósításából azonban egyelőre nem derült ki, hogy sérülés miatt kellett-e elhagynia a pályát a korábbi szövetségi kapitány fiának. A molfehervarfc.hu szerint a horvátok rendkívül kemény belépőkkel kezdték a találkozót, a 6. percben pedig Rockov bravúrja után Hourit rúgták fel csúnyán, ami miatt kisebb tömegjelenet is kialakult a pályán. A 24. minutumban Kulenovic fejelt 3 méterről a Vidi kapuja mellé, ám ezt követően az első játékrészben mezőnyjátékkal és sok szabálytalansággal teltek a percek, helyzetet nem lehetett látni.

A második félidő elején a Vidi birtokolta többet a labdát és inkább a fehérváriak akarata érvényesül jobban, a mezőnyfölény pedig góllá is érett a 65. percben: Funsho kapott remek labdát Nyáritól, lövését azonban kivetődve védte a Rijeka kapusa, a labda azonban Nikolics elé pattant, aki kapura lőtt, egy védőről pedig épp Funsho elé került a játékszer, majd a nigériai támadó 6 méterről a bal felsőbe vágta azt, 1-0.

Öt perccel később Kovács védett nagy bravúrral egy jobb oldalról, éles szögből leadott kemény lövést, majd három minutummal ezt követően egy szöglet után Funsho fejelt kapu elé, Rus pedig látványos mozdulattal ollózott kapura, a horvát hálóőr nagyot védett.

Újabb gól már nem született, így a Vidi 1-0-ra nyerte első téli edzőmeccsét.

Felkészülési mérkőzés, Horvátország, Umag

MOL Fehérvár FC-HNK Rijeka (horvát) 1-0 (Funsho, 65.)

Vidi, 1.félidő: Rockov - Fiola, Tamás, Musliu, Zeke - Alef - Houri, Pinto - Dárdai (Halmai, 26.), Zivzivadze, Géresi.
Vidi, 2. félidő: Kovács - Bolla, Rus, Stopira, Hangya - Nyári, Nikolov - Petrjak, Nikolics, Funsho - Szabó L. (Kovács I., 78.)

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.