NB I: Portugáliát megjárt támadó a Vidi legújabb nyári szerzeménye - hivatalos

A MOL Fehérvár FC hivatalos oldalán jelentette be, hogy szerződtette Csoboth Kevint, aki legutóbb a portugál Benficában szerepelt.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 16., hétfő 16:37
A MOL Fehérvár FC hivatalos oldalán jelentette be, hogy szerződtette Csoboth Kevint, aki legutóbb a portugál Benficában szerepelt.
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 16., hétfő 16:37
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Csoboth Kevin pályafutását a Pécsi Góliátban kezdte, majd a PMFC-ben folyatta, ezt követően egy évet Fehérváron játszott a Főnixben. A fehérvári idényt egy, fővárosban töltött év követett (FTC U16). A következő mérkőzését már a Benfica dresszében játszotta, hiszen 2016 nyarán leigazolta őt a portugál élcsapat. Összesen 18 bajnokin szerepet kapott a helyi másodosztályban szereplő Benfica B-ben is, ahol 2 gólt és 2 gólpasszt jegyeztek fel a neve mellé.

A 21 éves támadó tagja volt az utánpótlás-válogatottaknak is, 30 meccsen 10 gólt szerzett eddig címeres mezben, pályára lépett többek között a 2017-es U17-es Európa-bajnokságon is.

- Középtávú stratégiánk fontos része, hogy magyar utánpótlás-válogatottakat igazoljunk a klubhoz, akiket felépíthetünk, és akiknek a játékában nagy öröme lehet a Vidi-szurkolóknak. Emellett azt is fontosnak tartjuk, hogy a keretünkben a magyar-külföldi arány megfelelő legyen, ehhez is szükségünk van a fiatalokra. Kevin a korosztályának egyik legnagyobb tehetsége, végigkövettem a Benficánál eltöltött éveit. Két éve mondom neki, hogy jöjjön haza Magyarországra, és mutassa meg magát a felnőttek között. Ez a két év kihagyás ugyan nagy veszteség szerintem, de hiszek a magyar fiatalokban és abban, hogyha esélyt kapnak, akkor kihozzák magukból a maximumot. Itt, a Vidinél minden lehetőség adott Kevin számára, hogy bizonyítsa, utánpótlás-korában nem véletlenül jósoltak neki szép karriert a szakemberek - nyilatkozta legújabb igazolásról Sallói István, sportigazgató.

- Örülök, hogy a Vidi játékosa lehetek, szeretnék majd idővel a csapat alapemberévé válni és címekért küzdeni piros-kékben! Úgy gondolom, hogy a Benficánál eltöltött öt szezon alatt mentálisan léptem sokat előre, ezt és minden ott megszerzett tapasztalatomat igyekszem majd a magyar élvonalban is kamatoztatni. Szélső támadóként mindkét szélen számíthat rám a stáb, bízom benne, hogy minél több góllal és gólpasszal tudom majd szolgálni a csapatot. Több embert ismerek korábbról az öltözőből, hiszen Szendrei Norbi például csapattársam volt, de nem csak ő, hanem mindenki más is nagyon kedvesen fogadott - mondta a szerződés aláírása után a molfehervarfc.hu-nak Csoboth Kevin, aki a 77-es mezszámot viseli majd a szezon során.

Olvastad már?
Tovább erősítenek az NB I-es csapatok - átigazolási körkép
Így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári átigazolási időszakban az érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
Elolvasom
Átigazolások
DAC
Új sportigazgató
A már eddig is a DAC-nál dolgozó belga Jan-Pieter Martens veszi át a sportigazgatói pozíciót az új szezontól.
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Maradna klubjánál
Gera Dániel
"Jelenleg úgy érzem, tartozom a szurkolóknak, ezért nem szeretném elhagyni a Persepolist" - mondta Gera Dániel (Bővebben itt!).
Tovább az összes átigazoláshoz